0

Blekhoksi u finalu Zapada

Objavljeno: 30.05.13 u 09:24

169643285_slide

Veliki preokret napravili su hokejaši Čikago Blekhoksa u polufinalnu Zapada protiv Detroit Red Vingsa i nakan 1-3 u seriji stigli do velikog trijumfa i plasmana finale konferencije.

Blekhoksi su u majstorici na svom ledu Junajted centra u produžetku stigli do pobede, a rezultat je na kraju glasio 2:1.

Patrik Šarp je golom u 2. minutu druge trećine doneo prednost Čikagu, koja je trajala sve do početka trećeg perioda kada je Henrik Zeteberg izjednačio rezultat.

Kako do kraja regularnog toka utakmice nije bilo golova, započeo je prvi produžetak u kome je u 4. minutu Brent Sibruk doneo veliko slavlje Blekhoksima.

U finalu zapadne konferencije sastaće se Čikago Blekhoks i Los Anđeles Kingsi, a Hoksi će imati prednost domaćeg terea. U finalu Istoka igraju Pitsburg Pingvinsi i Boston Bruinsi.