ZVEZDA OSTALA BEZ BOMBE: Velikan oteo želju Ibona Navara i Miloša Teodosića!
Ništa od pojačanja!
Džastin Robinson neće pojačati Crvenu zvezdu, iako je bio jedna od želja kluba sa Malog Kalemegdana za poziciju plejmejkera.
Američki košarkaš je posle odlične sezone u Parizu na pragu prelaska u Barselonu, koja je, prema informacijama iz evropskih košarkaških krugova, postigla dogovor sa igračem oko dvogodišnjeg ugovora. Katalonci su spremni i da plate obeštećenje francuskom klubu, pošto Robinson ima važeću saradnju sa Parizom, a klauzula iznosi 250.000 evra.
Robinson je ove sezone bio jedno od najprijatnijih iznenađenja Evrolige. U debitantskoj godini u elitnom takmičenju odigrao je 36 utakmica i prosečno beležio 15 poena i pet asistencija, čime je skrenuo pažnju brojnih klubova.
Zvezda je pokazala interesovanje, ali je Barselona bila konkretnija i praktično zatvorila posao. Crveno-beli sada nastavljaju potragu za još jednim organizatorom igre, posle dolaska Krisa Džonsa, a među imenima koja se pominju su Fakundo Kampaco, Tomaš Satoranski i Alesandro Pajola.
Pariz je sezonu završio porazom od Monaka u majstorici finala francuskog prvenstva, a ovog leta mogao bi da ostane bez najvažnijih igrača, među kojima su Robinson i Nadir Hifi.