
Isaiah Canaan, #3 of Crvena Zvezda Meridianbet Belgrade reacts during the 2024/2025 Turkish Airlines EuroLeague match between Crvena Zvezda Meridianbet Belgrade and FC Bayern Munich at Belgrade Arena on November 29, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)
KENAN GOVORIO O SFEROPULOSU: „Hteo on to ili ne, on nas sluša!“
Gaji veliko poštovanje prema treneru!
Košarkaši Crvene zvezde u četvrtak od 20:30 gostuju Bajernu u Minhenu u okviru 28. kola Evrolige. Uoči duela sa nemačkim velikanom, Ajzea Kenan je upitan o Janisu Sferopulosu i onome što grčki stručnjak radi otkad je seo na klupu Zvezde:
„On bi trebalo da bude u konkurenciji za trenera godine. Pogledajte samo posao koji je obavio i kako je promenio kulturu i naterao organizaciju da veruje. Srbija je košarkaška zemlja i radom koji je obavio svakako zaslužuje da bude u raspravi za najboljeg trenera sezone.“ – rekao je Kenan i potom dodao:

„Različiti su treneri i drugačije vide igru. Sferopoulos je trener igrača. On želi da imamo glas i mišljenje. Hteo on to ili ne, on nas sluša. Ako misli da razmišljanje igrača pomaže, to će da iskoristi. Omogućuje nam da sami pronađemo prednost, uvek unutar svojih načela. Imati slobodu i biti u mogućnosti da igrate sa svojim instinktima i bez stresa je ono što želite. Ne kažem da je drugi način pogrešan. Ne zanima ga šta piše u statistici. Njegov glavni cilj uvek je obrana i kako zaustaviti protivnika“ – zakljuučio je on.