0

JUNAJTED SPASAO SEZONU: Crveni Đavoli srušili gradske rivale u finalu FA kupa!

Objavljeno: 25.05.24 u 20:15

Mančester junajted je savladao Mančester siti u finalu FA kupa

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su ovosezonski FA Kup, pobedivši Mančester siti rezultatom 2:1 u uzbudljivom finalnom duelu.

Izabranici Erika ten Haga uspeli su da spasu sezonu savladavši šampiona Premijer lige. „Đavoli“ su poveli u 30. minutu zahvaljujući pogotku Garnača, nakon velike greške Joška Gvardiola.

Devet minuta kasnije, Junajted je postigao drugi gol. Devetnaestogodišnji Mainu je iskoristio asistenciju Bruna Fernandesa i povisio rezultat na 2:0. Tako je završeno prvo poluvreme, dok je Mančester siti u drugom delu krenuo silovito.

Na početku drugog poluvremena, Haland je uzdrmao prečku, a velike prilike su propustili i Voker i Alvarez. Nadu Sitiju doneo je Doku, savladavši golmana Onanu u 87. minutu, uz ocenu da je čuvar mreže Junajteda mogao bolje da reaguje.

Iako su izabranici Pepa Gvardiole do kraja meča imali još nekoliko prilika, rezultat se nije menjao.

Ovo je 13. trofej FA Kupa za Mančester junajted, a prvi od sezone 2014/2015.