0

NOVA VELIKA BRUKA AJAKSA: Velikan primio šest golova u derbiju Holandije! (VIDEO)

Objavljeno: 07.04.24 u 16:37

Teški dani za tim iz Amsterdama

Fudbaleri Fejenorda deklasirali su ekipu Ajaksa sa 6:0 u velikom derbiju holandske Eredivizije.

Ekipa iz Roterdama je u svim segmentima bila bolje i više nego zasluženo trijumfovala. Mreže su do 34. minuta mirovale, a onda je Paišao u 34. minutu otključao mrežu „Kopljanika“ i najavio potop.

Do odlaska na odmor Fejenord je postigao još dva pogotka. Minteh je samo minut kasnije duplirao prednost, da bi u nadoknadi prvog dela pogodio i Hanko.

U nastavku susreta viđena je ista slika, a domaća ekipa postigla je tri gola u kratkom vremenskom intervalu. Najpre je u 56. minutu pogodio Minteh, Timber se u strelce upisao u 62. minutu, da bi Paišao svojim novim golom u 66. minutu susreta postavio konačan rezultat.

Težak period je za timom iz Amsterdama, ova sezona je počela, blago rečeno, loše, da bi u nastavku podigli i formu i svoju poziciju na tabeli. Ipak, ovakav jedan poraz baca veliku senku na velikana kakav je Ajaks.