Head coach Alex Mumbru during the Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade and Valencia at Stark Arena on December 01, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

TRENER VALENSIJE BIRANIM REČIMA O ZVEZDI: „To je velika ekipa“

Objavljeno: 06.12.23 u 23:41

Ističe Mumbru da je njegova ekipa odigrala bolje kada se meč lomio.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od ekipe Valensije12. kolu Evrolige rezultatom 85:81, a trener domaćih Aleks Mumbru je bio zadovoljan ishodom meča.

Dobra utakmica, pre svega prvo poluvreme. Dobro smo igrali u odbrani, napadu, gradili igru, ali smo potom pali u nastavku, Zvezda je igrala sjajno, igrali su gosti fizički dosta jače. Mnogo smo često gubili loptu, promašivali otvorene šuteve. U poslednjoj četvrtini smo odigrali bolje i na kraju smo ostvarili pobedu. Ušli smo u dramu, oni su pogodili tu trojku. U poslednjim sekundama, nakon što smo obećali sebi, dali smo sve od sebe. I dobro, moram da budem srećan zbog ekipe, veoma važna pobeda za nas, srećan sam zbog Fontete, dali su nam dosta podrške. Moramo da se skupimo i da nastavimo ovako, ponovo imamo meč za 48 sati. Svi igrači skoro su sada na raspolaganju, što je jako važno, prvi put posle dužeg vremena.“

Pojasnio je na španskom jeziku i šta je to što bi njegova ekipa mogla da unapredi u narednim utakmicama.

„Da, moramo da pokušamo da izvučemo najbolje iz sebe. Uvek morate da gledate da će svakog drugog dana neko drugi uspeti da iskoči. Defanzivno moramo da igramo daleko bolje i videćemo da rotiramo igrače u predstojećim utakmicama.“

Upitan je i da prokomentariše zbog čega je došlo do pada njegove ekipe u trećem kvartalu. Mumbru smatra da je to zbog dosta čvršće i agresivnije igre Zvezde u tim momentima.

„Mislim da je gostujuća ekipa bila dosta fizički snažnija u tim momentima. To je velika ekipa, znate kakve rezultate postižu, nikada nije lako igrati sa njima. Videli ste da nam se to desilo i na prethodnom meču sa Baskonijom u Evroligi.“