0
Košarka

ŠTA JE TO ODBRANA? U NBA ligi nećete dobiti odgovor na ovo pitanje, u četvrtini postignuto 88 poena! (VIDEO)

Objavljeno: 05.11.23 u 08:27

Odbrana u NBA ligi je prevaziđena stvar, što je utakmica Indijane i Šarlota i dokazala.

Svima je jasno da je NBA liga odavno izgubila tu fizikalnost kakvu nešto starije generacije pamte iz osamdesetih i devedesetih godina prošlog veka, pa i s početka trećeg milenijuma, da se odbrane više ni izbiza ne igraju tako grubo i snažno kao nekada, kao i da su utakmice u prva dva meseca sezone uglavnom najmanje važne igračima u rezultatskom smislu jer imaju generalno najmanji uticaj na rasplet sezone.

Ipak, ono što se večeras dogodilo u Indijani ostaće zapisano za košarkaške almanahe. Na parketu Gejnbridž Fildhausa u Indijanapolisu odigrana je verovatno najluđa četvrtina u istoriji NBA košarke! Bar novije… Treća deonica susreta između Indijane i Šarlota zabeležila je čak 88 poena! Da, dobro ste pročitali i nije greška… Rezultat ovog dvanaestominutnog perioda bio je 50:38 u korist Pejsersa. I što je najluđe od svega, Hornetsi su ovaj meč dobili posle dramatične završnice rezultatom 125:124!

Samo u drugom poluvremenu rezultat je glasio 78:71 za domaćina, što je u evropskoj košarci redovna pojava za 40 minuta košarke, ne za 24 minuta kao u NBA. Što se tiče samo trećeg perioda, Indijana je uspela da postigne čak 50 poena i zvanično dođe na samo osam od rekordera Bafalo Brejvsa koji su 20. oktobra 1972. godine ubacili 58 u četvrtom kvartalu susreta u Bostonu.

Haliburton je utakmicu završio kao najbolji strelac sa 43 poena (14/21 iz igre) uz osam trojki iz dvanaest ispaljenih hitaca! To su mu rekordi karijere. Dopisao je i 12 asistencija, uz dva skoka za 36 minuta na parketu. Ipak, u najvažnijem posedu na utakmici dozvolio je da mu Lamelo Bol ukrade loptu čime su Pejsersi ostali bez šanse da upute šut za pobedu.

Pobednički sastav su predvodili mladi Mark Vilijams sa 27 poena (9/12 iz igre), te dosta stariji Gordon Hejvord sa 23 poena i Teri Rozir sa 22 poena! Kod Indijane posle Haliburtona sledeći na listi strelaca bio je Badi Hild sa 19 poena, dok je Majls Tarner stao na samo 14 poena.

Utakmica je postala nezapamćena i u finišu, gde je Indijana imala prednost od sedam poena (106:99), ali su Hornetsi uspeli da naprave seriju od 19:4 i preuzmu vođstvo od osam poena (118:110). Utakmica je završena dramatično, a i pored toga što je Indijana dva puta dolazila na samo poen zaostatka, Hornetsi su uspeli da se izbore za pobedu rezultatom 125:124.