0

KVALIFIKACIJE ZA EURO: Hrvatska oduvala Letoniju, a Španija nanela Gruziji istorijski poraz!

Objavljeno: 08.09.23 u 22:58

Zanimljivo veče širom Evrope.

Večerašnje mečeve kvalifikacija za EURO 2024, otvorile su selekcije Gruzije i Španije. Furija je zaista furiozno igrala u gostima, jer je ostvarila pobedu od čak 7:1, nanevši tako istorijsku blamažu Gruziji.

Pogotke su postigli Morata (22, 40, 66), Kvirkevila (AG 27), Olmo (28), Vilijams (68), Jamal (74) za Španiju, a na drugoj strani Čakvetadze (49). Bio je ovo najubedljiviji poraz u istoriji nacionalnog tima Gruzije.

Hrvatska je slavila takođe ubedljivo, ali protiv Letonije, sa 5:0. Strelci su bili Petković u 3. i 44. minutu, zatim Ivanušec u 13, Kramarić u 68 i Pašalić u 78. minutu.

Uspela je i Bosna i Hercegovina da opravda ulogu favorita, a slavila je protiv Lihtenštajna sa 2:1. Vođstvo BiH, doneo je Džeko već u trećem minutu. Prednost je duplirana 15 minuta kasnije, kada je Lučinger postigao autogol. Konačan rezultat postavljen je u prvom poluvremenu, kada je Vulfinger zatresao mrežu domaćih u 21. minutu.