0
Evroliga

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Fenerbahce Beko Istanbul at Aleksandar Nikolic Hall on April 13, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

(POLUVREME) TVRDA UTAKMICA U PIONIRU: Igra se u serijama, Zvezda vodi protiv Fenerbahčea! (FOTO)

Objavljeno: 13.04.23 u 19:47

Uzbudljiva utakmica u Pioniru.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet nakon prvih 20 minuta vode protiv ekipe Fenerbahčea rezultatom 41:39 u 34. kolu Evrolige. Gosti u ovom susretu traže trijumf po svaku cenu, kako ne bi zavisili od ostalih rezultata i kako bi obezbedili učešće u TOP 8 fazi Evrolige.

Najefikasniji u redovima crveno-belih je Dobrić sa 10 poena, dok je Vildoza dodao 9, a Kampaco 8. Na drugoj strani, istakao se Motli sa 13 koševa.

Utakmicu je bolje počeo Fenerbahče, trojkom Dorsija, a potom i poenima Motlija. Prve poene za Zvezdu postigao je Luka Vildoza, ali je onda usledila bolja igra gostiju. Nakon nešto više od 2 minuta igre, gosti su imali prednost od 4:13, a taj nalet, prekinuo je tandem LazarevićMartin.

Vodio je Fenerbahče konstantno tokom prve deonice, a crveno-belima je falilo strpljenja i komunikacije u odbrani. Posle trojke Vildoze, na asistenciju Kampaca, rezultat je bio 13:16, a zatim Zvezda nije uspela da iskoristi napad za izjednačenje.

To je iskoristio Kalates, koji je pogodio trojku, dok je na drugoj strani precizan bio Mitrović, koji je okrenuo Pjera na niskom postu. Spetljala se Zvezda u završnici prve deonice, Džon Holand je napravio dve vezane greške, ali ni Marko Gudurić nije uspeo da pogodi, pa je rezultat bio 15:21.

Zvezda je na startu druge četvrtine znatno bolje zaigrala odbranu, a dobru rolu pružio je i Dalibor Ilić u fazi odbrane. Mitrović je poentirao pored Pjera, a posle je i Dobrić pogodio trojku, za 20:23 posle nešto više od minut i po igre.

Nove poene crveno-belima donosi sjajni Mitrović, a Kampaco pogađa za izjednačenje 25:25. Posle toga, kao da je Zvezda stala, napravljeno je mnoštvo grešaka u nizu. Sve to koristili su Hejs Dejvis i Motli i Fenerbahče je vodio 27:35 na oko 4 minuta do poluvremena.

Nakon 2 tajmauta Duška Ivanovića, Zvezda se probudila, Dobrić je vezao 4 poena, srpski klub je zaigrao znatno bolju odbranu, a koš snažnog Martina donosi izjednačenje domaćina 35:35. Uzbudljivu utakmicu gledamo u Pioniru.

Zvezda se u zavrešnici prvog poluvremena bolje snašla. Gudurić je na samom kraju deonice pogodio trojku, ali je istom merom uzvratio Kampaco za 41:39.