Evroliga

FENOMENALNI KAMPACO SRUŠIO FENERBAHČE U PRODUŽETKU: Argentinci i Dobrić vodili crveno-bele, Zvezda pomogla Partizanu! (FOTO)

Objavljeno: 13.04.23 u 21:25

Uzbudljiva utakmica u Pioniru.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Fenerbahčea u 34. kolu Evrolige posle 45 minuta igre, rezultatom 91:89. Gosti su u ovom susretu imali jasan cilj, da dođu do pobede, kako bi izbegli bilo kakvu neizvesnost povodom plasmana u TOP 8 fazu, što na kraju nisu uspeli.

Crveno-beli uprkos tome što im ova utakmica rezultatski ne znači, jer su sve šanse za narednu fazu Evrolige propuštene, borili su se do samog kraja. U prvom poluvremenu, igralo se u serijama, a posle 20 minuta igre vodili su izabranici Duška Ivanovića.

U neizvesnoj utakmici visokog inteziteta na kraju je bilo nerešeno, jer je posle pogotka Kampaca, turski tim promašio šut za pobedu. U dodatnih 5 minuta igre, ponovo je zasijao Fakundo Kampaco i doneo Zvezdi pobedu, koja može da pomogne Partizanu, a ujedno i skupo košta Fenerbahče.

Crveno-beli su imali potpunu kontrolu u produžetku, na 90:87 su imali i posed, ali su izgubili loptu i to posle tajmauta. Napravljen je faul nad Dorsijem, koji je pogodio dva slobodna bacanja za 90:89.

Uspešno je prešla polovinu Zvezda, a Kalates je faulirao Kampaca, koji promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje za 91:89. Fenerbahče je imao napad za pobedu, Gudurić je preneo loptu, ona je stigla do Kalatesa koji je promašio šut za pobedu.

PRVO POLUVREME:

Utakmicu je bolje počeo Fenerbahče, trojkom Dorsija, a potom i poenima Motlija. Prve poene za Zvezdu postigao je Luka Vildoza, ali je onda usledila bolja igra gostiju. Nakon nešto više od 2 minuta igre, gosti su imali prednost od 4:13, a taj nalet, prekinuo je tandem LazarevićMartin.

Vodio je Fenerbahče konstantno tokom prve deonice, a crveno-belima je falilo strpljenja i komunikacije u odbrani. Posle trojke Vildoze, na asistenciju Kampaca, rezultat je bio 13:16, a zatim Zvezda nije uspela da iskoristi napad za izjednačenje.

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Fenerbahce Beko Istanbul at Aleksandar Nikolic Hall on April 13, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

To je iskoristio Kalates, koji je pogodio trojku, dok je na drugoj strani precizan bio Mitrović, koji je okrenuo Pjera na niskom postu. Spetljala se Zvezda u završnici prve deonice, Džon Holand je napravio dve vezane greške, ali ni Marko Gudurić nije uspeo da pogodi, pa je rezultat bio 15:21.

Zvezda je na startu druge četvrtine znatno bolje zaigrala odbranu, a dobru rolu pružio je i Dalibor Ilić u fazi odbrane. Mitrović je poentirao pored Pjera, a posle je i Dobrić pogodio trojku, za 20:23 posle nešto više od minut i po igre.

Nove poene crveno-belima donosi sjajni Mitrović, a Kampaco pogađa za izjednačenje 25:25. Posle toga, kao da je Zvezda stala, napravljeno je mnoštvo grešaka u nizu. Sve to koristili su Hejs Dejvis i Motli i Fenerbahče je vodio 27:35 na oko 4 minuta do poluvremena.

Nakon 2 tajmauta Duška Ivanovića, Zvezda se probudila, Dobrić je vezao 4 poena, srpski klub je zaigrao znatno bolju odbranu, a koš snažnog Martina donosi izjednačenje domaćina 35:35. Uzbudljivu utakmicu gledamo u Pioniru.

Zvezda se u zavrešnici prvog poluvremena bolje snašla. Gudurić je na samom kraju deonice pogodio trojku, ali je istom merom uzvratio Kampaco za 41:39.

DRUGO POLUVREME:

Početak drugog poluvremena, obeležio je Petrušev sa dva pogođena slobodna bacanja, nakon čega je Kampaco sjajno poentirao. Igra Zvezda kao da im od ovoog meča zavisi čitava sezona, borba i željka za trijumfom su neupitne.

Posle nešto lošijih napada domaćih, Fenerbahče to koristi i stiže do izjednačenja. Vildoza nakon greške u vođenju i faula, dobija i tehničku grešku. Pjer je promašio bacanje, a sada je Vildoza dobio i realizovao dva bacanja.

Posle trojke Stefana Markovića, crveno-beli vode sa 52:49, na oko 4 minuta do kraja treće deonice. Martin je načinio nesportsku ličnu grešku, koju su arbitri videli nakon ponovljenog snimka.

Treća četvrtina završena je nerešenim rezultatom 57:57, posle trojke Dorsija i pogotka Dobrića.

Pravi spektakl gledamo u poslednjoj deonici, a poenima je otvara Kalates. Zatim jedan izuzetno težak šut pogađa Vildoza, a nakon koša Gudurića i još jedan težak pogodak za Argentinca.

Posle Dobrićeve trojke, Zvezda je ponovo povela, a na oko 7 minuta do kraja utakmice, rezultat je bio 67:63.

Zvezda ne uspeha da nađe dobra rešenja u napadu i to Fenerbahče sjajno koristi. Hejs Dejvis je pogodio trojku, pa potom i dvojku, ali je Mitrović uzvratio dobrim polaganjem. Ipak, na drugoj strani, novi šut za tri poena pogađa Kalates za vođstvo Fenerbahčea od 69:71.

Promašio je Fakundo Kampaco trojku, ali je Hejs Dejvis pogodio i doneo +5 gostima. Novi pogodak Ognjena Dobrića za 2 poena, za njegov 22. koš i 71:74.

Dobru je odbranu odigrala Zvezda, potom se spetljala u napadu, ali se Kampaco bacio i lopta je u aut izašla od Nika Kalatesa. U narednom napadu, omaleni argentinski plejmejker protutnjao je kroz odbranu Fenerbahčea i pogodio za dva, dok je uzvratio Dorsi za 73:76.

Posle Vildozina dva slobodna bacanja, nastala je zbrka u reketu Zvezde, a košarkaši Fenerbahčea stigli su do poena za 75:78. Realizovao je Mitrović dva slobodna bacanja u neizvesnoj završnici, a potom je Zvezda faulirala Motlija pri rezultatu 77:78, na 26 sekundi do kraja.

Realizovao je Motli drugo bacanje, a Ivanović je zatražio tajmaut. Kampaco je postigao brze poene, Fenerbahče nije iskoristio napad, pa je meč otišao u produžetak.

PRODUŽETAK:

Bolje se Zvezda snašla u produžetku, a za to je najzaslužniji Fakundo Kampaco. Crveno-beli su pored njegove neverovatne trojke, odigrali i odličnu odbranu, a uz pametnu selekciju faulova došli su do pobede.

Crveno-beli su imali potpunu kontrolu u produžetku, na 90:87 su imali posed, ali su izgubili loptu i to posle tajmauta. Napravljen je faul nad Dorsijem, koji je pogodio dva slobodna bacanja za 90:89.