head coach Nenad Canak EuroCup-Partizan v Lietkabelis Beograd, 17.11.2021 foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

PARIZ ŠOKIRAO ČANKA: U neizvesnoj završnici Francuzi izborili četvrtfinale Evrokupa!

Objavljeno: 12.04.23 u 20:30

Favorit je bila domaća ekipa!

U osmini finala Evrokupa, košarkaši Lietkabelisa, koje sa klupe predvodi srpski trener Nenad Čanak, poraženi su od Pariza na svom terenu – 98:97.

Francuski tim je nakon vrlo neizvesne završnice i pomalo kontroverzne zbog određenih sudijskih odluka uspeo da slavi i izbori plasman u četvrtfinale Evrokupa.

Bolje su meč otvorili domaći, te nakon 10 minuta vodili sa 24:19. Ipak, u drugoj deonici Pariz se probudio i na poluvreme otišao sa poenom prednosti.

U trećoj i četvrtoj četvrtini videli smo veliku borbu, a gosti su se bolje snašli i uspeli da izbace litvansku ekipu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Begarin sa 22 poena. Tajron Valas je dodao 19, a Sims je bio zapažen sa 15 koševa.

U ekipi Nenada Čanka, Moris je ubacio 23, a Goloman 22 poena. Odličan je bio i Kristijan Kulamae sa 20 koševa.