0

FRANCUZI OGROMAN ZALOGAJ ZA ORLOVE: Srbija još uvek može do grupne faze Svetskog prvenstva!

Objavljeno: 08.03.23 u 09:20

Veliki izazovi očekuju naš nacionalni tim!

Najbolja futsal reprezentacija Srbije poražena je u Lavalu od Francuske rezultatom 2:0 (1:0).

Domaćin je bio bolji rival tokom celog susreta, efikasan u oba poluvremena, dok su Orlovi propustili nekoliko sjajnih prilika da ostvare daleko kvalitetniji rezultat.

Srbija ostaje u realnoj igri za plasman na Svetsko prvenstvo i pored ovog poraza. U slučaju da se Srbija nađe među četiri najbolja drugoplasirana tima iz 12 grupa ona će direktno ići u treći krug kvalifikacija. Takođe postoji opcija da Orlovi igraju u plej-of fazi od 10. do 19. aprila sa preostalih sedam slabijih drugoplasiranih timova. Francuzi su obezbedili prvo mesto i direktan plasman na prestžno takmičeje.

Pogotke za domaće selekciju postigli su A. Mogamed u 16. i Muhodin u 27. minutu utakmice, odigranoj u Dvorani u Lavalu.

FRANCUSKA: Durot, Belhaj, Zakehi, A.Mohamed, Muhodin. Lokoka, Ture, Ramirez, Sadau, Lutin, Đirio, Bendali, Ba, Bensiama.

SRBIJA: Aksentijević, Matijević, Tomić, Petrov, Rajčević. Nikolić, Aleksić, Vasić, Ramić, Pršić, Rosić, Simić, Rakić, Marinković. Selektor Dejan Majes.