1

Crvena Zvezda - Partizan, Derbi, Super Liga Srbije 3 - Mart - 2023.Beograd, Srbija Photo: © 2023 Pedja Milosavljevic / STARSPORT

PARTIZANOVO ODLIČNO POLUVREME NEDOVOLJNO ZA BOD: Zvezda slavila u derbiju – atmosfera luda, fudbal ne baš sjajan! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 03.03.23 u 21:09

Zaslužena prednost domaćih.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana  u 24. kolu Mozzartbet Superlige Srbije u 169. večitom derbiju rezultatom 1:0, a online kladionice BiH će ispratiti šampionsku trku do kraja. Utakmica je počela nešto posle 19 časova, a jedini pogodak na utakmici postigao je argentinski fudbaler Aleks Vigo.

Meč je zbog velikog broja pirotehničkih sredstava, koja su ispaljena sa severne tribine, startovao koji minut kasnije, dok je u uvodnom periodu bila otežana vidljivost. Na stadionu Rajko Mitić prisustvovalo je nešto više od 35 hiljada gledalaca, koji su imali šta da vide.

U prvom delu igre, crveno-beli su bili nešto konkretniji, što se odrazilo i na rezultat. Ipak, u drugom poluvremenu, ekipa Partizana je potpuno dominirala, ali nije uspela da dođe do pogotka i makar boda u ovom derbiju.

PRVO POLUVREME:

Zvezda do gola stiže rano, već u 5. minutu. Vigo je želeo da centrira, ali je lopta promenila pravac, jer ju je zakačio Vujačić, pa je tako prošla iznad glave golmana crno-belih Popovića.

Argentinski fudbaler je pogodak proslavio gestikulacijom prema navijačima Partizana, koje je očigledno želeo da isprovocira. Više o tome možete pročitati OVDE!

Nakon 2 minuta, prvi pokušaj imao je i Partizan, kada je Natho sa oko 20 metara šutirao, ali je to bio lak posao za Borjana. Posle pogotka Zvezde, nekoliko minuta nismo videli uzbudljiviju šansu. Crveno-beli nisu dozvolili gostima da nametnu bilo kakav ritam igre, dok na drugoj strani ni sami nisu rizikovali.

during the Mozzart Super Liga 169 Derby Derbi match between Crvena Zvezda and FK Partizan at stadium Rajko Mitic (Marakana) on March 03, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

U 20. minutu videli smo prvi žuti karton, a zaradio ga je Milan Rodić. On je startovao sa leđa na Dijabatea i tako zasluženo dobio javnu opomenu od sudije.

U 27. minutu videli smo i čarke kod kornera koji je trebao da izvede Kanga. On se zbog bezbednosti sklonio u prvi mah, što se Nathu ni malo nije dopalo, pa su ušli u raspravu. Sve se smirilo nakon što su ostali fudbaleri pritrčali.

Pet minuta kasnije, Popović je spasao crno-bele. Nakon centaršuta Bukarija, Katai je zahvatio loptu, a mladi golman Partizana je bio na pravom mestu.

U 39. minutu smo videli nove čarke, ali ovog puta pred golom domaćih. Rikardo je umalo oduzeo loptu Borjanu, nakon čega mu je prišao Dragović pa su razmenili par reči. Situaciju je smirio sudija Živković.

Opasan napad Partizan je imao u 41. minutu, a kreirali su ga Dijabate i Natho. Lotpa je ubačena ka Rikardu, gde je došlo do sudara njega i Viga, pa je usledio novi prekid, kako bi se ukazala pomoć dvojici fudbalera.

Živković je prvo poluvreme produžio za 4 minuta.

DRUGO POLUVREME:

Nova uzbuđenja viđena su već na startu drugog poluvremena. U 46. minutu, Pešić je imao veliku šansu, Popović je krenuo da interveniše, ali je sve prekinuto zbog ofsajda. Jasno je bilo da crno-beli nemaju šta da izgube, pa su izabranici Igora Duljaja, počeli sa napadima, čime su stvorili inicijativu u ovom delu meča.

Utakmcia je prekinuta u 52. minutu zbog bakljade Grobara, a stadion je bio dimu, dok se sve nastavilo nakon nekoliko minuta.

Desetak minuta kasnije, Natho je dobro gurnuo loptu do Rikarda, ali je i ova akcija prekinuta zbog ofsajda. U 64. minutu, šut je imao i Kolorado, dok je on završio u rukama Borjana.

Dva minuta kasnije, izuzetno dobar šut imao je Urošević. On je iz punog trka zahvatio loptu sa 20 metara od gola Zvezde, a sve ovo, vrhovima prstiju je spasao Milan Borjan.

Nastavlja Partizan za inicijativom, a sledeća prilika brzo se stvorila i to u kontranapadu. Rikardo je pronašao Meniga u sredini, Holanđanin je šutirao, ali je lopta otišla tik pored stative.

Novi prekid videli smo u 72. minutu, kada je došlo do sudara Belića i Pešića. Lekarske ekipe su brzo utrčale na teren, fudbaler Zvezde je prethodno bio izuzetno neoprezan zbog čega je zaradio žuti karton, a deluje da je mogao da bude i isključen.

U 84. minutu, Zvezdu ponovo čuva kapiten Milan Borjan. Rikardo je odlično šutirao iz pozicije koju je sam sebi iskreirao, ali je kanadski golman dobro intervenisao. Bila je ovo jedna od najbojih prilika na utakmici.

Partizan je potpuno dominiriao u drugom poluvremenu i sigurno da kod Igora Duljaja ostaje žal zbog nepostignutog gola.

U 91. minutu videli smo gužvu na centru, u kojoj se našlo nekoliko fudbalera. Rikardo je u metežu udario Erakovića, pa je zaradio crveni karton, dok po su žuti dobili Eraković i Baždar.

Utakmica je produžena za čak 11 minuta, zbog mnogobrojnih prekida.

U poslednjim minutima meča, Zvezda je uspela da smiri igru i odbije crno-bele sa svoje polovine. Samim tim, utakmcia je završena rezultatom 1:0 u korist aktuelnog srpskog šampiona.