0

JUNAJTED OKRENUO BARSU I PROŠAO: Evo šta smo videli večeras u Ligi Evrope i Ligi konferencija! (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.23 u 23:56

Poznati svi učesnici osmine finala!

Večeras je odigrano po osam revanš utakmica u šesnaestini finala Lige Evrope i Lige konferencija.

LIGA EVROPE – 18.45

Juventus je ubedljivo slavio protiv Nanta u gostima, 3:0, a sva tri gola delo su Anhela di Marije. Stara dama je na taj način ukupnim rezultatom 4:1 prošla u osminu finala.

PSV je savladao Sevilju sa 2:0 golovima Luka de Jonga i Silve, međutim, to im nije bilo dovoljno s obzirom da je u prvoj utakmici španski klub slavio sa 3:0. Ipak, utakmicu je obeležio incident navijača sa srpskim golmanom Markom Dmitrovićem.

Ostali rezultati:

Midtjiland – Sporting 0:4 (Ukupno: 1:5)

Monako – Bajer Leverkuzen posle penala 2:4 (Ukupno 5:6).

LIGA KONFERENCIJA – 18.45

Anderleht i Ludgorec su svoj dvomeč rešili na penale, a uspešniji belgijski klub koji je na kraju sa ukupnih 3:2 prošao u osminu finala.

Kluž – Lacio 0:0 (Ukupno: 0:1)

Dnjepar – AEK Larnaka 0:0 (Ukupno 0:1)

Partizan – Šerif 1:3 (Ukupno: 2:3).

LIGA EVROPE – 21.00

Apsolutni derbi večeri odigrali su Mančester junajted i Barselona na Old Trafordu. Počelo je idealno za Katalonce, koji su od 18. minuta vodili golom Levandovskog.

Drugo poluvreme počelo je idealno za Crvene đavole. Brazilski fudbaler, Fred pogodio je za izjednačenje i oduševljenje na tribinama Old Traforda.

Završni udarac ekipi Ćavija Ernandeza zadao je drugi Brazilac u crvenom dresu – Entoni. Fenomenalno je ‘poklopio’ tu loptu bivši igrač Ajaksa i pogodio mrežu Ter Štegena za konačnih 2:1, a ukupnih 4:3.

Roma – RB Salcburg 2:0 (Ukupno: 2:1)

Union Berlin – Ajaks 3:1 (Ukupno: 3:1)

Ren – Šahtjor Donjeck posle penala 2:2 (Ukupno: 3:4)

LIGA KONFERENCIJA – 21.00

Fudbaleri Fiorentine ponovo su bili raspucani protiv Brage i ponovo su slavili, ali ovaj put posle preokreta. Nakon nešto više od 30 minuta igre portugalski tim je vodio sa 2:0. Međutim, golom Mandragore Viola se do poluvremena konsolidovala.

U drugom delu su i preokrenuli rezultat na 3:2 i sa ukupnih 7:2 prošli u narednu fazu takmičenja.

Bazel – Trabzonspor 2:0 (Ukupno: 2:1)

Leh Poznanj – Bodo/Glimt 1:0 (Ukupno: 1:0)

Gent – Karabag posle penala 2:0 (Ukupno: 2:1)