0

VELIKA ŠANSA ZA UNION BERLIN: Bajern po drugi put u sezoni izgubio u Bundesligi! (VIDEO)

Objavljeno: 18.02.23 u 17:49

Mogu li do prvog mesta?

Fudbaleri Borusije Menhengladbah savladali su Bajern iz Minhena sa 3:2 u 21. kolu Bundeslige. Na taj način stvorili su se uslovi da Union Berlin sutra preuzme lidersku poziciju nemačkog šampionata.

Tok utakmice u velikoj meri odredio je crveni karton koji je dobio Upamekano u devetom minutu.

Nakon toga stvari su postale lakše za Borusiju Menhengladbah, koja je do prednosti stigla u 13. minutu preko Štindla. Prelepa akcija iz slobodnog udarca, završena je preciznim pogotkom Nemca.

U 35. minutu Bavarci stižu do poravnanja. Dejvis je sjajno prošao po strani ubacio loptu u kazneni prostor Borusije, a na pravom mestu se našao Čupo-Moting koji je poslao loptu u mrežu.

Do nove prednosti Menhengladbah je došao u 55. minutu. Prelepa akcija domaćina, Plea je izbacio komplet odbranu Bajerna, a Hofman mirno poslao loptu iza leđa Zomera.

Pobedu Borusije je zapečatio Markus Turam na asistenciju danas odličnog Hofmana.

Poraz Bajerna u finišu uspeo je da ublaži Tel, nakon greške odbrane Borusije.