0

MANČESTER JE CRVEN: Rašford režirao preokret i doneo veliku pobedu Junajtedu! (VIDEO)

Objavljeno: 14.01.23 u 15:55

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Mančester siti sa 2:1

Crveni đavoli“ su zabaležili veliku pobedu protiv najvećeg rivala, Mančester sitija. Oni su slavili sa 2:1 u okviru 20. kola Premijer lige.

Junajted je slavio nakon preokreta, golom Markusa Rašforda u 82. minutu.

Prvo poluvreme nije donelo neka veća uzbuđenja. Siti je imao veći posed lopte a domaćini su pretili iz kontranapada.

Jedinu veliku šansu u prvom delu igre, imao je Rašford u 34. minutu. On je pobegao odbrani „Građana„, zaobišao Edersona ali je njegov udarac sa gol linije izblokirao Kajl Voker.

U drugom poluvremenu je očekivano bilo dosta više prilika, pa i golova.

Ekipa, Pepa Gvardiole, povela je u 60. minutu golom Džeka Griliša. On je dobio sjanu loptu na petercu od Kevina De Brujnea i glavom zatresao mrežu domaćina.

Taman kada se činilo da Junajted ne može ozbiljnije da ugrozi gol rivala, usledio je neverovatan preokret i dva gola domaćih u razmaku od samo 3 minuta.

Prvo je u 79. minutu Bruno Fernandeš doneo izjednačenje nakon sjajne lopte u prostor Kazemira, da bi potpuni preokret režirao Markus Rašford u 82. minutu.

Siti je bezidejno pokušavao da se oporavi od ovog šoka ali je rezultat ostao nepromenjen do kraja meča.

Junajted je ovom pobedom izbio na 3. mesto sa 38 bodova, dok njihov rival iz plavog dela grada ima bod više i nalazi se na 2. mestu.