Katar 2022
20:20 05.12.2022.

PERIŠIĆ ISPISAO ISTORIJU: Hrvatski fudbaler golom protiv Japana pretekao legendarnog napadača!

Foto: Twitter/@HNS_CFF

Važan momenat za njega koji će sigurno dugo pamtiti

Fudbalska reprezentacija Hrvatske je pobedom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Japana uspela da izbori plasman u četvrtfinale Mundijala.

Jedini pogodak u toku 120. minuta igre za „vatrene“ postigao je sjajni krilni napadač Ivan Perišić u 55. minutu susreta i to glavom.

[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“Svetsko prvenstvo u Kataru“ image_size=“full“ posts_per_page=“3″ exclude_current=“true“ title=“VESTI SA MUNDIJALA:“]

Ovim golom fudbaler Totenhema je ispisao nove stranice istorije hrvatskog fudbala, pošto je postao najbolji strelac u istoriji ove reprezentacije na velikim takmičenjima.

Naime za njega je ovo bio deseti pogodak u dresu Hrvatske, što je za jedan gol više od legendarnog Davora Šukera koji je bio jedan od najboljih igrača Mundijala 1998. godine u Francuskoj.

Što se tiče ukupnog bilansa za Perišića njemu je ovo bio šesti gol na Svetskim prvenstvima, a pored toga još je četiri puta tresao mrežu na kontinentalnom takmičenju.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...