0
Katar 2022

NAJPOTCENJENIJI NAPADAČ NA SVETU: Olivije Žiru – najbolji strelac u istoriji reprezentacije Francuske!

Objavljeno: 04.12.22 u 17:02

Kakva je to klasa!

Fudbaleri Francuske i Poljske sastaju se u osmini finala Svetskog prvenstva u Kataru. Utakmica se igra na stadionu Al Tumama u Dohi. Nakon prvog poluvremena rezultat je 1:0 za Francusku.

Ovu utakmicu večno će pamtiti napadač reprezentacije Francuske Olivije Žiru. Golom u 44. minutu, kojim je doveo u prednost svoj tim, postao je najbolji strelac u istoriji ove selekcije.

Postigao je ukupno 52 gola na 117 utakmica. Žiru važi za jednog od definitivno najpotcenjenijih igrača današnjice.

Još jednom je pokazao kakav je igrač i potpuno dostojno zameni Karima Benzemu koji je morao da odustane od Mundijala zbog povrede.

Žiru je iza sebe ostavio legendarnog Tijerija Anrija koji je na brojci od 51 gola.