0
AdmiralBet ABA Liga

during the Aba League Season 2022-2023 match between Partizan and Buducnost at Stark Arena on November 04, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

FANTASTIČNA DRUGA ČETVRTINA PARTIZANA: Budućnost na kolenima, ‘crno-beli’ na pragu pobede! (FOTO)

Objavljeno: 04.12.22 u 19:49

Derbi kola u ABA ligi

Košarkaši Partizana su na svom terenu dočekali ekipu podgoričke Budućnosti u okviru derbiju kola ABA lige. Meč je startovao od 19h u Štark areni. Ove dve ekipe poslednji put su se sastale 22. maja 2022. godine, kada je Partizan takođe na domaćem terenu slavio rezultatom 101:77.

Odlično su ‘crno-beli’ otvorili utakmicu.. Dva sjajna poteza u napadu u režiji Joanisa Papapetrua, a zatim i krađa Madara, uz iznuđivanje nesportske lične greške, za fantastičan start utakmice. U istom ritmu nastavio je i Kevin Panter pogodivši poludistancu, pa je Jovanović bio primoran da traži prvi tajm-aut na meču. Ipak, nakon tajm-auta, igrači Budućnosti su sjajno odigrali.. Napravili su seriju 6:0 i tako se vratili odmah u egal.

Igralo se vrlo otvoreno i dobro na obe strane terena. Partizan malo raspoloženiji, što im je omogućilo da drže rivala na nekoliko poena razlike tokom prve četvrtine.

U prvih 10 minuta viđeno je nekoliko izuzetno lepih šuteva sa poludistance, nešto što polako nestaje i sve se ređe viđa u modernoj košarci. Krajem prve deonice, Aleksa Ilić brutalno je blokirao Matijasa Lesora, što je bez sumnje obeležilo ovaj period utakmice. Rezultat nakon prve deonice bio je 25:23.

Kao i prvu deonicu, gosti su loše otvorili drugu četvrtinu, pa je Partizan uspeo da pobegne na prvu dvocifrenu razliku na meču.

Za razliku od prve deonice, nisu košarkaši Partizana ovog puta tek tako pustili Budućnost da vrati. Igrali su dosta sigurnije u odbrani, dok je u napadu šut bio vrlo dobar, pa je prednost je konstantno rasla. Nakon 20 minuta igre na semaforu je bilo 53:34.