0
Evroliga

during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Virtus Segafredo Bologna at Aleksandar Nikolic Hall on December 03, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

FESTIVAL FANTASTIČNE KOŠARKE U PIONIRU: Zvezda i Virtus u klinču na poluvremenu! (FOTO)

Objavljeno: 02.12.22 u 18:50

Zaista dobra utakmica tokom prvih 20 minuta!

Crvena zvezda večeras od 18h u Pioniru dočekala je ekipu Virtusa iz Bolonje u okviru 11. kola Evrolige. Ovi timovi nisu se ranije sastajali u okviru elitnog takmičenja.

Crvena zvezda se našla u malom problemu, jer je povredu doživeo Nikola Ivanović i biće odsutan oko dva meseca. Ovo je u svakom slučaju veliki udarac za ‘crveno-bele’, jer od dolaska Duška, Nikola Ivanović je igrao odlično.

Zbog žustrog sukoba sa sudijom Javorom na jednoj od prethodnih utakmica i isključenja, Teodosić je dobio od strane Evrolige suspenziju na dve utakmice. Virtus se žalio na tu odluku disciplinske komisije, ali legendarni srpski plejmejker ipak nije u mogućnosti da pomogne svojoj ekipi večeras.

Virtus je sjajno otvorio meč.. Kako napadački, tako i ofanzivno, koristili su svoje prednosti u odnosu na domaćina i stiče se utisak, veoma lako stigli do prednosti od 11:4. Nakon tajm-auta koji je tražio Duško Ivanović video se boljitak pre svega u odbrani Crvene zvezde, ali su se i dalje jako mučili u napadu da pronađu adekvatno rešenje. Ipak, nakon nekoliko dobrih odbrana, krenulo je nešto bolje i u napadu.

Ipak, u nastavku prve deonice Virtus je nastavio izuzetno kvalitetno da igra i ponovo su Zvezdu uveli u kontra ritam, što je rezultiralo konstantnom prednošću gostiju iz Italije. Virtus je na minut do kraja prve četvrtine došao do dvocifrene prednosti. Nakon prve deonice na semaforu je bilo 17:23.

Kako su otvorili prvu deonicu, tako su otvorili i drugu četvrtinu.. Sjajno u odbrani i smireno u napadu za košarkaše Virtusa.. Mučila se Crvena zvezda, ali je držala priključak. To im je i omogućilo da se približe ekipi Virtusa i uz zaista solidnu podršku sa tribina, gledamo jedan pravi evroligaški duel.

Magijama Luke Vildoze uspela je Crvena zvezda se priđe na poen zaostatka i napad kojim je mogla do prednosti, ali je ipak prvo Dobrić izgubio loptu, a zatim i Menijon pogodio za tri poena. Ipak, nastavile su obe ekipe sa sjajnom košarkom! Povela je Crvena zvezda napokon na 90 sekundi pre kraja prve četvrtine, pogotkom Dobrića uz faul.

Crvena zvezda – Virtus Bolonja 42:41