2
Evroliga

during the Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade and Valencia at Stark Arena on December 01, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

ČETVRTI PORAZ U NIZU ZA CRNO-BELE: Valensija srušila Partizan nakon produžetka! (FOTO)

Objavljeno: 01.12.22 u 23:02

Nisu uspeli da trijumfuju.

Košarkaši Partizana poraženi su od Valensije u 11. kolu Evrolige sa 96:100. Crno-beli su vodili dobrim delom meča, u jednom momentu su imali i +9, ali je Valensija stigla tu prednost i na kraju je meč otišao u produžetak. U dodatnih 5 minuta igre, strpljiviji su bili gosti iz Španije i tako su zasluženo došli do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Riveiro sa 22 poena, dok je Veb dodao 18, a Aristega 17 koševa. Na drugoj strani, kod Partizana su se istakli Lesor sa 22 poena i 10 skokova, kao i Panter sa 19.

PRVO POLUVREME:

Utakmicu su poenima otvorili gosti, a nakon pogotka Veba, uzvratio je Madar trojkom. Nastavio je izraelski plejmejker sa odličnom igrom i već u uvodnim minutima, zabeležio je 8 poena.

DOBRO POZNATO LICE BODRI CRNO-BELE: Nekadašnjeg trenera Partizana pozdravila čitava hala! (FOTO)

Na drugoj strani, Valensija je uspela da ostvari dominaciju na ofanzivnom skoku, što je bio glavni segment igre gostiju. Nekoliko puta su Španci imali taj „drugi“ napad, što im je donelo rezultatsku prednost.

Pri kraju prvog perioda, trojku je postigao Džejms Naneli, a nakon uspešne odbrane, Egzum je promašio za vođstvo, pa je posle prvih 10 minuta bilo 21:21.

Drugu četvrtinu, dobro je započeo Lesor, koji je dobijene lopte pod košem, pretvorio u poene. Nakon treće lične greške Egzuma, organizaciju napada preuzeli su Anđušić i Panter.

Potom je usledio nešto lošiji period igre za crno-bele. Nekoliko iznuđenih rešenja u napadu, dovelo je Valensiju do 27:31. Nakon tajmauta, iz koraka je pogodio Anđušić za 2, a u sledećoj akciji, Papapetru nije bio precizan iza linije 6.75 metara.

Priliku je dobio i Tristan Vukčević, koji je na terenu proveo tri i po minuta, ali je uspeo da upiše samo izgubljenu loptu. Nakon nekog vremena, poene Partizanu doneo je Lesor sa linije slobodnih bacanja za 31:34, a nakon primljenog koša na drugoj strani, Panter je pogodio trojku za 34:36.

Papapetru je krenuo u kontru, košarkaš Valensije ga je očigledno zaustavio bez namere da ide na loptu, ali je ukrajinski sudija Rižik, odlučio da je u pitanju običan faul. Potom je Panter dobio tehničku grešku, a atmosfera u Areni je eksplodirala.

Nakon toga, Partizan se probudio igrački i posle trojke Pantera, slobodnih bacanja Lesora i duge dvojke Nanelija, rezultat je bio 43:37. Valensija nije iskoristila poslednji napad u prvom poluvremenu, pa je tako ovaj rezultat ostao nakon 20 minuta igre.

DRUGO POLUVREME:

Furiozno su crno-beli počeli treću četvrtinu i vrlo brzo su došli do +9. Iako su imali napad za dvocifreno vođstvo, usledio je novi pad u igri, pa se Valensija brzo vratila u meč.

Mnoge izgubljene lopte i promašaji, a na drugoj strani, koševi Valensije, doneli su rezultat 54:53. Nakon pogotka Pantera i sjajne blokade Lesora, Partizan ponovo pronalazi određeni ritam u igri. Novi poeni Lesora, donose crno-belima +4 (64:60).

Prve poene na večerašnjem meču postigao je Dante Egzum i to sa linije penala. Crno-beli su imali +6, ali u poslednjem napadu nisu uspeli da se sačuvaju iako su imali 2 faula do bonusa, pa je rezultat nakon 30 mintua igre bio 64:60.

U poslednju deonicu, Partizan ulazi loše. Nekoliko grešaka, promašenih šuteva i izgubljene lopte Pantera, gosti dobro koriste i dolaze do izjednačenja 64:64.

U jednom momentu, stigla je Valensija i do vođstva od +1, ali je Partizan uspeo da uzvrati. Sjajna rampa Egzuma i bacanja Zeka Ledeja, donose crno-belima 70:67.

Nakon slobodnih bacanja, a potom i trojke Veba, Valensija dolazi do vođstva, a Partizan žali za promašenim šutevima iz prethodnih napada. Posle tajmauta Obradovića, pogađa Egzum trojku za 73:72, na oko 4 i po minuta do kraja.

Valensija potom ulazi u seriju, a crno-beli ne mogu da pronađu poene, nakon promašaja Pantera, a potom i njegove izgubljene lopte. Zakucavanje Egzuma i trojka Pantera, vraćaju Partizan u igru, pa je rezultat 78:79, na oko minut i po do kraja.

Kevin Panter uspeva da se oduži za sve loše što je uradio tokom ovog meča, pa nakon duge dvojke, iznudio je 3 slobodna bacanja. Ranije je na drugoj strani Valensija pogodila trojku, pa je uz 2 bacanja Pantera 82:82.

Primio je Partizan koš, a u poslednjem napadu za crno-bele, gosti su odlučili da fauliraju Pantera. Kapiten crno-belih, bio je precizan sa linije penala, pa je rezultat bio 84:84, na 11.3 sekunde do kraja. Kris Džons promašio je poslednji napad gostiju i gledaćemo produžetak u Štark areni.

PRODUŽETAK:

Dodatnih 5 minuta igre otvara Valensija, tačnije Klaver sa pogođena 2 slobodna bacanja, a istom merom na drugoj strani uzvratio je Kevin Panter.  Pogodak Dubljevića, promašaj Pantera i novi koš gostiju, donose +4, ali uzvraća Zek Ledej za 88:90.

Potom sledi zakucavanje Lesora za izjednačenje, a u narednom napadu, Valensija pravi višak i Arostegi pogađa za 3. U nastavku igre, Kevin Panter je promašio šut za 3, dok je u odbrani napravio faul nad Klaverom, koji pogađa oba slobodna bacanja za 90:95, na nešto manje od 2 minuta do kraja produžetka.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:

Lesor u narenom posedu dobija faul i uspeva da pogodi jedno bacanje. Potom, jedna sumnjiva odluka sudija, koje nisu svirale grešku u vođenju Valensije, već faul, iz kog gosti dolaze do 2 poena. Na novi pogodak Lesora, odgovara Harper za +5, na manje od minut do kraja.

Partizan nakon tajmauta Obradovića, dolazi do trojke preko Nanelija za smanjenje razlike na -2. Crno-beli su uspeli da odbrane poslednji napad, ali je Naneli izgubio loptu, taman kada je krenuo u kontranapad za izjednačenje ili potencijalnu pobedu.

Sve to, rezultatovalo je faulu Pantera i slobodnim bacanjima za Harpera. On je bio precizan oba puta za 96:100 i trijumf svog tima.