0
Evroliga

DOBAR OTPOR ZVEZDE U ISTANBULU: Crveno-beli hrabrom igrom na samo -1 nakon prvog poluvremena!

Objavljeno: 10.11.22 u 18:48

Dobra igra crveno-belih!

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Fenerbahčea u sedmom kolu Evrolige. Na poluvremenu ekipa iz Istanbula vodi sa 42:41.

Dobro su defanzivno otvorili crveno-beli utakmicu, međutim vrlo brzo se to srušilo i na 4 minuta pre kraja prve četvrtine već je bilo 18:6 za Fenerbahče. Posebno su imali problema u skoku igrači Crvene zvezde.

Ipak, momci Vladimira Jovanovića su uspeli da se trgnu do kraja prve četvrtine i da serijom 8:0 smanje zaostatak na 23:20.

Na kraju prve deonice minimalna prednost domaćih – 24:23.

Crveno-beli su poveli nakon minut i po igre u drugoj deonici sa 25:24 posle poena Ognjena Kuzmića.

Veoma dobra partija Zvezde se nastavila, pa je Dimitris Itudis bio prinuđen da „zove“ tajm-aut na malo više od 5 minuta pre kraja prvog poluvremena.

Nakon trojke Nikole Ivanovića crveno-beli su otišli na +5 (34:29). Međutim, vrlo brzo su se vratili igrači Fenera u egal, posle dvojke Tonija Džekirija, a zatim i trojke Marka Gudurića.

Do kraja prvog poluvremena – 42:41 za Fenerbahče.