0

NAPOLI PAO NA ENFILDU, ALI ZADRŽAO PRVO MESTO: Barsa se pobedom oprostila od Lige šampiona, Totenhem preživeo Velodrom i prošao dalje! (VIDEO)

Objavljeno: 01.11.22 u 23:14

Liga šampiona nikada ne razočara.

Liverpul je na svom terenu savladao Napoli sa 2:0 golom Mohameda Salaha u 86. minutu, a zatim i pogotkom Nunjeza u osmom minutu nadoknade. Sve je moglo biti drugačije da u 53. minutu nije poništen gol Ostigarda zbog ofsajda. Ovo je prvi poraz Spaletijeve ekipe još od aprila, dakle prvi u ovoj sezoni, zaista neverovatan niz.

LIGA ŠAMPIONA: Tadić zabeležio asistenciju, Ajntraht obezbedio drugo mesto, a Bajern siguran protiv Intera! (VIDEO)

Darvin Nunjez je odlično tukao glavom nakon kornera, Meret je loptu ostavio na liniji odakle je u mrežu prikucao Egipćanin.

Prednost Klopovog tima u 98. minutu duplirao je sve bolji Darvin Nunjez i tako postavio konačnih 2:0.

Ipak, ova pobeda neće značiti ništa Redsima s obzirom da su u Napulju izgubili sa visokih 4:0, te će sa druge pozicije čekati žreb za osminu finala elitnog takmičenja.

Barselona se pobedom u Plzenju nad ekipom Viktorije, 4:2, oprostila od ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona te će svoj evropski put nastaviti u Ligi Evrope, drugu godinu zaredom.

Vrlo rano je Blaugrana pronašla ključ za odbranu Viktorije. U šestom minutu goste je u prednost doveo Markos Alonso.

U samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu, Feran Tores je udvostručio prednost Barselone nakon VAR provere s obzirom da je prvobitno dosuđen ofsajd i potom je bilo jasno da Ćavijevi momci idu ka pobedi.

Domaći su znake života pokazali u drugom poluvremenu. Pablo Tore je napravio nesmotren faul u svom kaznenom prostoru, a Tomaš Šori je sigurno realizovao jedanaesterac.

Ipak, samo 120 sekundi kasnije – Barsa je vratila dva gola prednosti. Strelac je ponovo bio Feran Tores nakon lepe kombinacije njega i Rafinje.

Vrlo brzo ponovo se Barseloninoj odbrani ukazao Tomaš Šori. Ostao je sam na nekih pet metara i savladao Injakija Penju u 63. minutu za 3:2.

Konačan rezultat od 4:2 za Katalonce postavio je mladi Pablo Tore u 75. minutu.

Potpuno lud meč viđen je u Marseju. Pre svega od vatrenog dočeka fudbalera Marseja pa onda i od dešavanja na terenu.

Na kraju pobeda Totenhema 2:1 na Velodromu.

Ipak, delovalo je da će Olimpik imati sjajnu noć kada ih je nebeskim skokom u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena u prednost doveo Mbemba.

Ipak, konsolidovali su se u svlačionici igrači Antonija Kontea i pokazali veoma dobar karakter.

Izjednačenje je doneo Klemen Lengle, bivši fudbaler Barselone nakon izvanrednog centaršuta Ivana Perišića.

Konačnu pobedu Pevcima je doneo Pjer-Emil Hojbjerg u poslednjim sekundama meča, veoma preciznim udarcem.