0

BUDUĆNOST JE I VIŠE NEGO SVETLA: Ivanović je svetski vicešampion!

Objavljeno: 15.10.22 u 12:53

Marko Ivanović juniorski vicešampion sveta!

KAIRO, 15.oktobar (SSS) – Juniorski reprezentativac Srbije Marko Ivanović osvojio je srebrnu
medalju u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava na Svetskom prvenstvu u Kairu.
Naši strelci se po tradiciji već decenijama sa Svetskih prvenstava vraćaju sa medajama, ali u
seniorskoj konkurenciji. Niko od naših juniora se dugo nije popeo na postolje na SP.
Ivanović je danas prekinuo post.

Naime, prethodnu juniorsku medalju za našu zemlju na Svetskim prvenstvima u muškoj
konkurenciji doneo je Dragan Marković, aktuelni sportski direktor Streljačkog saveza Srbije.
Marković, koji je danas bio u finalu uz Ivanovića, je 2002.godine, kao juniorski reprezentativac
Jugoslavije osvojio bronzanu medalju u gađanju malokalibarskom puškom iz ležećeg stava na
Svetskom prvenstvu u Lahtiju.

Četiri godine kasnije, na Svetskom prvenstvu u Zagrebu uspehe su ostvarile juniorke. Zorana
Arunović je postala prvakinja planete malokalibarskim, Brankica Zarić vazdušnim pištoljem, a
bronzane medalje su osvojili ženska ekipa vazdušnim pištoljem i ženski tim MK puškom.
Od Zagreba 2006. do danas naših juniora i juniorki nije bilo na postoljima.
Toliko o prošlosti, okrenimo se sadašnjici i današnjem finalu.

NAJNOVIJE VESTI IZ SVETA SPORTA:

Ivanović je u finale ušao kao trećeplasirani u jučerašnjim kvalifikacijama. U finalu nije sjajno
startovao. Posle prvog, klečećeg stavabio je na osmom mestu. Međutim, odlično je odradio
ležeći i stojeći stav, popeo se na drugo mesto, ispred Amerikanca Grifina Lejka, koji je osvojio
bronzu, a iza Kineza Linšu Dua, koji je blistao u prvoj fazi i postigao daleko bolji rezultat od
svih pratilaca.

Meč za zlazo je bio izjednačena borba. Sredinom duela, naš reprezentatiac je preuzeo kontrolu i
poveo sa 10:6 u poenima. Kinez je u naredna tri hica bio precizniji, osvojio šest poena za redom i
prešao u vođstvo (12:10). Ivanović je izjednačio na 12:12. Međutim, 13. i 14. hicem , Du je bio
precizniji i slavio trijumf od 16:12.

Preostala dvojica predstavnika Evrope u finalu, Mađari Deneš i Terek nisu bili blizu medalja,
zauzeli su šesto, odnosno sedmo mesto.

Ivanović, strelac kragujevačkog „Čika Mate“, je današnjim srebrom, potvrdio kvalitet. Marko je
ove i prošle godine osvojio dve srebrne medalje vazdušnom puškom u pojedinačnoj konkurenciji
juniora na prvenstvima Evrope. Ove godine na EP vazdušnim oružjem u Hamaru je bio i
bronzani u miksu sa Aleksandrom Havran. Nedavno mu je na prvenstvu Evrope malokalibarskim
oružjem u Vroclavu zamalo izmakla medalja, bio je četrvrti u trostavu i kao član miks para.

MK puška trostav, juniori, medalje: 1. Linšu Du (Kina), 2. Marko Ivanović (Srbija), 3. Lejk
Grifin (SAD)

Finale, prva faza: 1. Du 412,3, 2. Ivanović 402,3, 3. Lejk 400,3…Meč za zlato: Du – Ivanović