0

LUDOGOREC ŠOKIRAO ROMU: Goleada Viljareala i Leha – Fiorentina remizirala! (VIDEO)

Objavljeno: 08.09.22 u 20:56

Završeno je 15 mečeva Lige Evrope i Lige konferencija.

Gledali smo pravo fudbalsko veče u Evropi, a jedno od najvećih iznenađenja dogodilo se u Bugarskoj, gde je Ludogorec slavio protiv Rome u okviru Lige Evrope. Poveli su domaći pogotkom Kaulija u 72. minutu, da bi Šomurodov izjednačio u 86. Ludogorecu su za trijumf bila potrebna još 2 minuta, a veliko slavlje doneo je Nonato, postavivši konačan rezultat od 2:1.

Takođe, u Ligi Evrope, igrali su AEK iz Larnake i Ren, gde smo videli trijumf Rena u poslednjim minutima meča, dok je na sličan način trijumfovao i Fenerbahče nad Dinamom iz Kijeva. Betis i Braga su bili sigurno protiv HJK-a, odnosno Malmea, dok su PSV i Bodo/Glimt remizirali. Pored toga, Arsenal je bio bolji od Ciriha na gostovanju, a Rojal Union je slavio protiv Uniona iz Berlina.

Što se tiče Lige konferencija, videli smo zaista neke sjajne duele. Pored remija Partizana i 3 gola uprkos igraču manje, na susretu Viljareala i Leha, bilo je čak 7 pogodaka.

Taj duel, pripao je španskoj ekipi, za koju su strelci bili Čukveze u 32. minutu, Baena u 36. i 40. minutu, dok je pobednički pogodak delo Francisa Koklena u 89. minutu.

Fiorentina je u Italiji podelila bodove sa letonskim RFS-om, a rezultat je bio 1:1. Srpski fudbaleri Nikola Milenković i Aleksa Terzić nisu igrali, dok je Luka Jović na teren ušao u 55. minutu. Gol za prednost Italijana postigao je Barak u 56. dok je izjednačio Srbin Andrej Ilić u 74. minutu.