Košarka

SJAJNA NOĆ ZA SRBE: Nagetsi i Hoksi ostvarili ubedljive pobede!(VIDEO)

Objavljeno: 09.02.22 u 08:20

‘Džoker’ blizu novog tripl-dabl učinka!

U noći između utorka i srede odigrano je čak 10 utakmica NBA lige. Nagetsi su u Denveru, pred 15 hiljada navijača, ubedljivo savladali ekipu Njujork Niksa. Tim koji sa klupe predvodi Majk Meloun slavio je rezultatom 132:115.

Utakmicu je obeležilo izuzetno efikasno prvo poluvreme. Sastav iz Kolorada je postigao čak 83 poena za 24 minuta igre, dok je gostujući tim uzvratio sa 60. Daleko bolje poluvreme odigrao je domaćin i bilo je jasno da će doći do ubedljivog trijumfa.

Niksi ni u nastavku nisu pronašli rešenje za raspoložene igrače Nagetsa. Ekipa iz Njujorka je slavila u trećoj deonici sa 28:34, ali Nagetsi su na rutinski način privodili meč kraju. Odlučujući period igre završen je nerešenim rezultatom 21:21.

Bouns Hajland je ove noći preuzeo ulogu najefikasnijeg igrača. Amerikanac je ubacio 22 poena, uz šest skokova i tri asistencije. Pratio ga je aktuelni MVP NBA lige, Nikola Jokić. Srpski košarkaš postigao je 21 poena, 11 skokova i sedam uspešnih dodavanja.

Sjajnu partiju na drugoj strani odigao je Džulijus Rendl, koji je meč završio sa učinkom od 28 postignutih poena, 10 uhvaćenih lopti i šest asisetncija. Evan Furnije je dodao 21 poen.

‘Stejt Farm’ arena bila je mesto odigravanja utakmice između Atlanta Hoksa i Indijana Pejsersa. Domaćin je tokom tri deonice dominirao na terenu, a Indijana je samo četvrti period igre uspela da reši u svoju korist. Hoksi su slavili sa ubedljivih 133:112.

Trej Jang je predvodio domaći sastav sa 34 poena, skokom i 11 asistencija. Reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović, ubacio je 13 poena, uz dva skoka i dve asistencije.

U ekipi Indijane Duarte je bio najefikasniji sa 25 poena, dve uhvaćene lopte i četiri uspešna proigravanja saigrača.

Filadelfija 76-ers – Finiks Sans 109:114

Atlanta Hoks – Indijana Pejsers 133:112

Bruklin Nets – Boston Seltiks 91:126

Memfis Grizlis – Los Anđeles Klipers 135:109

Nju Orleans Pelikans – Hjuston Rokets 110:97

Dalas Maveriks  – Detroit Pistons 116:86 ( Luka Dončić 33p, sedam s, 11a)

Los Anđeles Lejkers – Milvoki Baks 116:131

Denver Nagets – Njujork Niks 132:115