0

VOTMOR PRIZNAO: ‘Lopta me je jednostavno pogodila u ruku!’ (VIDEO)

Objavljeno: 05.02.22 u 11:19

Drugoligaš presudio Junajtedu!

U okviru 1/16 finala FA kupa, fudbaleri Mančester junajteda ugostili su ekipu Midlzbroa. Pitanje pobednika na stadionu ‘Old Traford‘ rešeno je tek nakon izvođenja jedanesteraca. Gostujući sastav je nakon rezultata 1:1, koji je bio na snazi od 64. minuta, uspeo da napravi veliko iznenađenje i savlada Mančester junajteda nakon boljeg izvođenja penala.

Junajted je poveo u 25. minutu, kada je Džejdon Sančo zatresao mrežu Midlzbroa.

Gosti su u drugom poluvremenu uspeli da izjednače! Pogodak je postignut na neregularan način, jer je Votmor igrao rukom u kaznenom prostoru domaćina, a onda je uposlio Kruksa. Glavni arbitar meča je ipak doneo odluku da prizna pogodak Meta Kruksa u 64. minutu.

Po završetku meča, Dankan Votmor je priznao da je igrao rukom.

-Bio je potpuno slučajno. Lopta me je jednostavno pogodila u ruku – poručio je ofanzivac.

Zanimljivo je da su heroji engleskog drugoligaša prošli omladinsku školu ekipe sa ‘Old Traforda‘.

-Neverovatno je to što sam ušao u igru i pomogao Kruksiju da izjednači. On i ja smo zajedno bili u mlađim kategorijama Junajteda. Zbog toga je taj gol još posebnije – zaključio je Votmor.