0

NAPREDAK UBEDLJIV U KRUŠEVCU: Gostima nije pomogao ni igrač više!

Objavljeno: 19.07.21 u 23:27

Kruševljani opravdali ulogu favorita!

U ponedeljak uveče je kompletirano prvo kolo najkvalitetnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji. Napredak je u Kruševcu ugostio ekipu Kolubare iz Lazarevca.

Izabranici Milana Đuričića su opravdali ulogu favorita i ostvarili su ubedljiv trijumf na samom startu takmičenja. Iskusni stručnjak je pred početak prvenstva najavio da se od njegove ekipe može očekivati kvalitetna igra tokom ove sezone. Domaćin je slavio rezultatom 3:0.

Tim iz Kruševca je do prednosti stigao već u 24. minutu meča. Mladi Đorđe Jovanović je zatresao mrežu gostujuće ekipe. Nije se dugo čekalo na promenu rezultata! Domaćin je nastavio u istom ritmu i već u 42. minutu golman Puletić je ponovo izvadio loptu iz sopstvene mreže.

Strelac je ponovo bio isti i nema sumnje da je ovo sjajan start takmičenja za fudbalera rođenog 2001. godine.

Ekipa trenera Đuričića je na početku drugog dela igre potvrdila pobedu. Bio je 47. minut igre, a na semaforu je pisalo 3:0. U strelce se upisao Srđan Kočić!

Napredak je od 71. minuta na terenu imao igrača manje. Problem je nastao zbog isključenja Stefana Jovanovića koji je ‘zaradio’ dva žuta kartona.

Gostujuća ekipa nije uspela da ublaži poraz bez obzira na činjenicu da je imala igrača više.

Đuričić i ekipa u subotu putuju u Niš. Napredak će na ‘Čairu’ odmeriti snage sa Radničkim. Kolubara će 24. jula imati priliku da debituje u Superligi pred svojim navijačima. U Lazarevac stiže ekipa Radnika iz Surdulice koja je danas odigrala meč bez golova protiv Metalca. Nema sumnje da novajlije poseduje kvalitet, ali Napredak je bio teška prepreka za Kolubaru.