0

PRVENSTVO SRBIJE: ‘Dupla kruna’ za Teodoru, dominacija Kragujevčana!

Objavljeno: 20.06.21 u 19:07

NOVI SAD, 20.jun (SSS) – Seniorsko prvenstvo Srbije malokalibarskim oružjem završeno je
danas u Novom Sadu takmičenjima u gađanju MK puškom iz ležećeg stava u obe konkurencije i MK pištoljem u kategoriji seniora.

Zlatne medalje osvojili su reprezentativci Teodora Vukojević, Stevan Pletikosić (oboje MK puška ležeći), Dimitrije Grgić (pištolj slobodnog izbora) i Duško Petrov (pištolj središnjeg paljenja).

Teodora Vukojević („Čika Mata“) je pobedom u gađanju MK puškom iz ležećeg stava u konkurenciji seniorki prvenstvo završila sa „duplom krunom“. Vukojevićeva, koja je po uzrastu još uvek juniorka, je u subotu postala prvak države MK puškom iz trostava.

Stevan Pletikosić,najiskusniji strelac „Čika Mate“ je ubedljivo trijumfovao u gađanju MK puškom iz ležećeg stava za muškarce. Pletikosić, osvajač olimpijske bronze u ovoj disciplini u Barseloni 1992, je do zlata došao pogodivši 624,9 krugova. Kragujevčani su ispunili pobedničko postolje, jer drugo mesto osvojio je Marko Ivanović, a treće Stevan Jovanović, obojica Pletikosićevi klupski drugovi.

Srebro u takmičenju seniorki oko vrata stavila je Ivana Knežević (Policajac), a bronzu mlada Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće). Prošlogodišnji šampioni MK puškom iz ležećeg stava Sanja Vukašinović i Milenko Sebić se danas nisu takmičili.

Inače, kragujevački „Čika Mata“ je pokupio sve zlatne medalje u pojedinačnim takmičenjima puškom, jer juče je u trostavu u konkurenciji seniora trijumfovao Milutin Stefanović. Program takmičenja pištoljem danas je otvoren nadmetanjem seniora MK pištoljem slobodnog izbora. Prvo mesto osvojio je Dimitrije Grgić (Akademac), drugo Duško Petrov (Kikinda), a treći je bio Rastko Jokić (Novi Sad). Damir Mikec nije branio titulu.

Zatim je na red došlo gađanje MK pištoljem središnjeg paljenja. Grgić, šampion iz 2020, i Duško Petrov su se ponovo našli na najviša dva stepenika pobedničkog postolja, ali obrnutim redosledom. Petrov je osvojio titulu prvaka, a Grgiću je pripalo srebro. Treće mesto zauzeo je Grgićev klupski drug Petar Nikolić.

Akademac je danas osvojio obe ekipne titule pištoljem. „Čika Mata“ je dominirao u takmičenju seniora puškom i, razumljivo, došao do šampionskog pehara i u ekipnoj konkurenciji, dok je u najbolju žensku ekipu imao Niš 1881.

Prvenstvo Srbije MK oružjem 2021, drugi dan

MK puška, 60 metaka,ležeći stav, seniori: 1. Stevan Pletikosić 624,9, 2. Marko Ivanović 617,9, 3. Stevan Jovanović 613,7 (svi „Čika Mata“)… Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Pletikosić, Ivanović, Jovanović) 1.856,5, 2. Novi Beograd-Ušće 1.811,0, 3. Novolin 1.770,3…

MK puška,60 metaka ležeči, seniorke: 1. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 618,7, 2. Ivana Marić (Policajac) 617,5, 3. Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) 615,4… Ekipno: 1. Niš 1881 (Cvetković, Pavlović, Milošević) 1.816,8, 2. „Čika Mata“ 1.804,2, 3. Novi Sad 1790 1.773,0.

MK pištolj slobodnog izbora, seniori: 1. Dimitrije Grgić (Akademac) 547, 2. Duško Petrov (Kikinda) 539, 3. Rastko Jokić (Novi Sad 1790) 532… Ekipno: 1. Akademac (Grgić, Nikolić, Matović) 1.569, 2. Kikinda 1.505, 3. Pančevo 1813 1.453.

MK pištolj središnjeg paljenja, seniori: 1. Duško Petrov (Kikinda) 565, 2. Dimitrije Grgić (Akademac) 559, 3. Petar Nikolić (Akademac) 553… Ekipno: 1. Akademac (Grgić, Nikolić, Matović) 1.653, 2. Novi Sad 1790 1.527, 3. Barajevo 1.496…