0

VILJAREAL JE ŠAMPION LIGE EVROPE: De Hea je tragičar! Španac jedini nije realizovao penal!

Objavljeno: 27.05.21 u 00:02

Prvi pehar za ekipu iz Španije u Evropi!

Odigrano je još jedno veliko finale Lige Evrope! Na stadionu u Gdanjsku sastali su se Mančester junajted i Viljareal.  Nakon regularnog dela i produžetaka nije bilo pobednika, pa je pitanje šampiona rešeno izvođenjem jedanaesteraca.

Viljareal je slavio rezultatom 11:10! Neverovatna penal serija!

Španski predstavnik je iskoristio priliku da dođe do svog prvog trofeja, dok  Junajted nije uspeo da ponovi uspeh od pre četiri godine.

Meč je obeležila velika borba i požrtvovanje igrača na obe strane terena. Posed lopte je većim delom utakmice bio na strani Junajteda. ‘Crveni đavoli’ su uspeli da upute i dva udarca više na protivnički gol u odnosu na  rivala.

Viljareal je stigao do prednosti u 29. minutu meča.! Mrežu ekipe iz Mančestera zatresao je Đerar Moreno, a u ulozi asistenta našao se Dani Pareho. Španci su još jednom pokazali da su vrlo opasni prilikom izvođenja prekida.

Mančester je nastavio sa dominacijom na terenu, imali su gotovo 60 odsto poseda lopte u nogama, ali do kraja prvog dela igre nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu.

Izabranici trenera Solskjera su nastavili u istom ritmu od 45. minuta. Viljareal se ‘držao’ sve do 55. minuta, a onda je udarac ka golu ekipe iz Španije uputio Markus Rašford. Lopta se nakon šuta odbila do Edinsona Kavanija i iskusni Urugvajac je savladao čuvara mreže.

Junajted je pritiskao gotovo do samog finiša meča kada je ritam igre opao.

Viljareal je bio konkretniji tokom prvog produžetka. Mančester je imao terensku inicijativu, ali ekipa iz Španije je stvorila ozbiljnije prilike.

Ništa se suštinski važno nije promenilo ni u drugih 15 minuta nastavka. Tada je bilo jasno da će pitanje šampiona u Gdanjsku biti odlučeno nakon izvođenja jedanaesteraca. Ovo je tek drugo finale Lige Evrope koje je završeno izvođenjem udaraca sa bele tačke.

Prvi penal je izveo fudbaler Viljareala. Đerar Moreno je po drugi put na meču savladao golmana Mančestera.

Huan Mata je namestio loptu na belu tačku i rutinski savladao protivničkog čuvara mreže.

De Hea ponovo nije bio ni blizu, a Raba je poslao loptu u mrežu Junajteda.

Za izjednačenje ekipe iz Engleske pogodio je Teles.

De Hea je upseo da zakači loptu, ali mu je ona prošla ispod ruke. Iskusni Pako Alkaser je imao sreće!

Bruno Fernandeš je kao i obično na maestralan način izveo jedanaesterac.

Alberto Moreno je bio izuzetno precizan i Viljareal je ponovo došao u prednost!

Markus Rašford je pogodio za 4:4. Napadač je sačekao reakciju golmana Viljareala i zatim na siguran način poslao loptu u mrežu.

Dani Pareho je nastavio u stilu njegovih saigrača!

Edinson Kavani je preuzeo odgovornost i pogotkom produžio seriju penala.

Gomes je doneo novu prednost ekipi iz Španije!

Brazilac Fred je smireno prišao lopti i nastavio neizvesnu seriju.

Iskusni Raul Albiol je kao pravi kapiten prišao lopti i rutinski savladao saigrača iz nacionalnog tima.

Danijel Džejms je bio siguran! Sada je 7:7.

Kokelan je sigurno izveo penal!

Luk Šo je doneo izjednačenje!

Mario Gaspar je perfektno šutirao! Viljareal vodi rezultatom 9:8.

Mladi Aksel Tuanzebe je veoma hrabro šutirao i ponovo je nerešeno.

Tores je pogodio za 10:9.

Lindelof je uspeo da donese izjednačenje.

Pitanje pobednika rešili su golmani! Čuvar mreže Viljareala je prvi namestio loptu na belu tačku i izuzetno snažnim i preciznim udarcem je savladao protivnika.

Džeronimo Rulji je postao apsolutni heroj! De Hea je šutirao, a Argentinac je odbranio udarac i doneo titulu svojoj ekipi!