1

SUPERLIGA SRBIJE: Partizan lako protiv Metalca za 19. pobedu u nizu i sjajnu atmosferu pred večiti derbi! (VIDEO)

Objavljeno: 03.04.21 u 20:53

Nakon Crvene zvezde i fudbaleri Partizana su stigli do ubedljive pobede u 29. kolu Superlige Srbije, protiv Metalca – 3:0 (1:0).

Izabranici Aleksandra Stanojevića će baš kao i Stankovićevi puleni u odličnom raspoloženju dočetkati 164. okršaj večitih rivala.

Trener crno-belih je pred ovu utakmicu imao jasnu poruku za svoje igrače: ‘Ako ne slavite protiv Metalca, ne idem na derbi’, što su ovi maksimalno ozbiljno shvatili i od prvom minuta krenuli veoma ofanzivno. Mogao je Partizan tokom prvih 45 minuta da stekne i ubedljiviju prednost, ali je do gola stigao tek u samoj završnici, tačnije 44. minutu, kada je siguran s 11 metara bio Sejduba Suma.

(VIDEO:YouTube/Arena Sport TV)

Pre ovog gola, veliku priliku, već u 8. minutu nije iskoristio Svetozar Marković, pa je u 14. poništen gol Lazara Markovića, da bi i Nemanja Jović propustio izglednu priliku u 33. Kako je prolazilo vreme u drugom delu pritisak crno-belih je bio sve jači, jer su želeli da što per osiguraju novim golom trijumf i ne dozvole eventualno iznenađenje protivnika.

To im se isplatilo u 54. miniutu, kada je nakon kiksa Zoćovića, Miloš Jojić rutinski upisao novi superligaški pogodak. Samo četiri minuta kasnije, ponovo se tresla mreža gola Metalca. Aleksandar Miljković je odlično vratio za Lazara Markovića, a ovaj pogodio i praktično rešio sve dileme oko pitanja pobednika i obezbedio 17. pobedu u nizu svojoj ekipi u Superligi, a 19. u svim takmičenjima.

Do kraja utakmice očekivano je opao tempo, a crno-beli su rutinski odradili posao za 24. prvenstvenu pobedu. Partizan je i dalje drugi s 74 boda, devet manje od prvoplasirane Crvene zvezde uoči međusobnog duela, dok je Metalac na 10. pozicije s 38 bodova i bezbednoj distanci od opasne zone. Ekipe iz Gornjeg Milanovca će u narednom kolu igrati protiv Javora na svom terenu.