0

BELGIJA BROJALA DO OSAM, A HOLANDIJA POSTIGLA SAMO GOL MANJE: Portugal nakon preokreta slavio u Luksemburgu!

Objavljeno: 30.03.21 u 23:24

Zanimljivo fudbalsko veče na terenima širom Evrope!

Odigrano je još deset mečeva kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo 2022. godine. Veoma zanimljivo je bilo u Belgiji.

Domaćin je savladao gostujuću Belorusiju veoma ubedljivim rezultatom! Čak osam golova je završilo u mreži Belorusije.

Po dva gola su postigli Vanaken i Trosar. U strelce su se upisali i Bačuaji, Doku, Benteke i Prat. Gosti su bili nemoćni!

Holandija takođe nije imala milosti! Izabranici selektora De Bura su savladali Gibraltar rezultatom 0:7. Domaćin nije uspeo da zaustavi raspoložene igrače gostujućeg tima.

Dva puta je precizan bio Memfis Depaj, a po jedan gol su postigli Malen, Luk de Jong, Vajnaldum, Van de Bek i Berhojs.

U grupi A (u kojoj se nalazi Srbija) sastali su se Luksemburg i Portugal. Gosti su opravdali ulogu favorita, ali na teži način od očekivanog.

Luksemburg je stigao do prednosti u 30. minutu pogotkom Gersona Rodrigesa. Portugal je krenuo u napad i pogodak za izjednačenje je delo Dioga Žote u nadoknadi vremena prvog dela igre.

Gosti su u nastavku bili bolji rival, a golove su postigli Kristijano Ronaldo u 51. i Palinja u 80. minutu igre.

Kipar je napravio veliko iznenađenje! Nakon remija sa Slovačkom i poraza od Hrvatske, Kipar je savladao Sloveniju minimalnim rezultatom.

Jedini pogodak na meču postigao je Pitas u 42. minutu meča.

Azerbejdžan – Srbija 1:2

Crna Gora – Norveška 0:1

Hrvatska Malta 3:0

Slovačka – Rusija 2:1

Turska – Letonija 3:3

Vels – Češka 1:0