0

ATLETIKO ČUVA PRVU POZICIJU: Lider prvenstva kao gost slavio protiv Viljareala! Dijego Simeone ušao u istoriju! (FOTO)(VIDEO)

Objavljeno: 28.02.21 u 23:21

Važan trijumf Atletika!

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su kao gosti u 25. kolu La lige protiv Viljareala sa 2:0.

U prvom poluvremenu Viljareal je imao posed lopte, više šuteva, ali nisu uspeli da postignu pogodak.

Atletiko Madrid je u vodstvo došao u 25. minutu posle kornera. Pedraza je blokirao udarac, ali je promenio smer lopte i ona je završila u mreži domaćina.

Odličnu šansu imao je Luis Suarez u 54. minutu, ali je njegov udarac golman odbranio.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

Gosti su pitanje pobednika rešili u 69. minutu, a strelac pogotka za 2:0 bio je Žoao Feliks.

Ovo je bila 308. pobeda Dijega Simeona na klupi Atletika, on se sada po broju pobeda izjednačio sa Luisom Aragonesom.

Atletiko je prvi na tabeli sa 58 osvojenih bodova, pet više od drugoplasirane Barselone, dok je Viljareal  7. sa 37 osvojenih bodova.

Atletiko će u narednom kolu na svom terenu igrati veliki derbi Madrida protiv Reala, utakmica je na rasporedu 07.03, dok će Viljareal gostovati kod Valensije.