0
Evroliga

SRPSKA VALENSIJA RAZBILA ZENIT! Sjajna partija i dabl-dabl Nikole Kalinića! (VIDEO)

Objavljeno: 25.02.21 u 20:25

Košarkaši Valensije ubedljivo su savladali Zenit u Rusiji rezultatom 91:62 u meču 26. kola Evrolige.

Španski tim predvođen Nikolom Kalinićem, koji je odigrao sjajno, te Vanjom Marinkovićem u sastavu je slavio veoma ubedljiv trijumf u Sankt Peterburgu.

MOŽDA CE VAS ZANIMATI

Domaći tim je bio u utakmici u prvom poluvremenu, a od treće deonice je usledila neverovatna igra gostiju, pogotovo u odbrani.

Zenit je u drugom poluvremenu postigao samo 21 poen, dok je Valensija bila raspoložena i ubacila čak 47.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Bojan Dubljević sa 19 poena, Nikola Kalinić je imao dabl-dabl 12 poena i 10 asistencija, a Majk Tobi je dodao 12 koševa.

Dvocifreni su još bili Sem van Rosom i Derik Vilijams sa po 10, dok je Vanja Marinković upisao pet poena.

U poraženom sastavu najviše su se istakli Pojtres sa 12 i Beron sa 11 poena.