0

LIGA ŠAMPIONA: Poker Bajerna u Rimu, ‘makazice’ Žirua za pobedu Čelsija protiv Atletika (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.21 u 23:00

U utorak su odigrana dva meča osmine finala Lige šampiona, a pobede su ostvarili gostujući timovi.

Fudbaleri Bajerna bili su veoma ubedljivi u Rimu protiv Lacija sa 1:4, dok je Čelsi slavio protiv Atletika sa 0:1.

Bavarci su od starta pokazali da su veoma raspoloženi za igru, te da Laciju, za koji je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić počeo je meč i igrao je do 81. minuta, uopšte neće biti lako.

Već u 9. minutu gosti iz Nemačke su poveli, strelac je bio Robert Levandovski, nakon greške fudbalera Lacija.

U 24. minutu duplirana je prednost gostiju. Fenomenalna akcija minhenskog tima koju je talentovani tinejdžer Musijala krunisao prvim golom u Ligi šampiona.

Gorecka je proigrao mladog Engleza koji je raspalio sa oko 17 metara i bio precizan.

U zarvšnici prvog dela igre je i Liroj Sane bio precizan za treći pogodak svoje ekipe.

Iako su već bili u teškoj situaciji, ona je po Lacio postala još teža na startu drugog poluvremena kada je nakon oštrog centaršuta Sanea Aćerbi poslao loptu u svoju mrežu za 4:0.

Tračak nade je doneo Hoakin Korea koji je postigao prvi pogodak za italijansku ekipu u Rimu u 49. minutu, ali je to bilo samo kasno buđenje Inzagijevog tima.

U nastavku je viđeno nekoliko prilika sa obe strane, ali se mreže nisu tresle, pa će Bajern u revanšu imati ogromnu prednost, a pred nebesko-plavima je nemoguća misija.

U drugom meču, Čelsi je savladao Atletiko Madrid sa 0:1, a gol odluke je postigao Olivije Žiru na sjajan način, u 68. minutu.

Francuz je ‘makazicama’ doneo gol prednosti svom timu pred revanš.

Londonski klub je u dobroj situaciji, ali sigurno da će Atletiko dati sve od sebe da nadoknadi zaostatak.