0

BAJERN JE ŠAMPION SVETA! Bavarci došli do šestog trofeja u poslednjih godinu dana! (VIDEO)

Objavljeno: 11.02.21 u 21:30

Fudbaleri Bajerna osvojili su Svetsko klupsko prvenstvo, pošto su u finalu pobedili Tigres rezultatom 1:0.

Bajern je tako uspeo da trijumfuje u svakom takmičenju u kojem su učestvovali prošle i ove sezone.

Posle Bundeslige, kupa i Superkupa Nemačke, Lige šampiona i Superkupa Evrope, klub iz Minhena je postao i šampion sveta, i sve to u poslednjih godinu dana.

Džošua Kimih postigao je lep gol u 18. minutu, ali je on posle signalizacije sudija iz VAR sobe poništen zbog ofsajda.

Liroj Sane je u 34. minutu pogodio prečku i meksički tim preživeo je prvo poluvreme.

Trenutak odluke desio se u 59. minutu, kada je Bendžamin Pavar zatresao mrežu.

Posle centaršuta i pokušaja Levandovskog, golman Guzman je rdobro eagovao, ali je lopta došla do Pavara kome je ostao lakši deo posla – da pogodi praznu mrežu.

Tigres nije imao nijedan šut ka golu u drugom poluvremenu i Bajern je rutinski održao prednost i slavio na kraju.