0

SUPERLIGA SRBIJE: Kiša golova na ‘krovu’, Čuka i Metalac sigurni – bez pogodaka u Novom Pazaru!

Objavljeno: 29.11.20 u 17:41

Odigrane su još četiri utakmice u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Uzbudljivo je danas bilo na superligaškim terenima.

Čukarički je veoma brzo zaboravio na eliminicaju iz Kupa i danas na Banovom brdu uspeo da savlada Napredak iz Kruševca rezultatom 3:0.

Brđani su do prvog gola čekali sve do 66. minuta kada je Birmančević pogodio nakon sjajne asistenice Danila Pantića. Prednost je duplirao N’Diaje u 83. minutu, nakon sjajnog centaršuta Ezea.

Uspeo je i Eze da se upiše u strelce, i u nadoknadi vremena postavio tačku na ovu utakmicu.

Veoma je uzbudljivo bilo i na ‘krovu’. Voždovac je na svom terenu savladao ekipu Mladosti iz Lučana rezultatom 3:2, u više nego interesantnom meču.

Gosti su poveli u 12. minutu golom Bojovića sa bele tačke, ali vrlo brzo je usledio preokret Voždovca, golovima Živkovića i Vujnovića. Sredinom drugog poluvremena Mladost stiže do izjednačenja preko Bojovića, ali onda sledi snažan pritisak domaćih koji je svojim drugim golom krunisao Vujnović u 85. minutu meča – 3:2.

Novi Pazar i Bačka su podelili bodove, nakon što je posle 90. minuta rezultat bio 0:0.

Metalac je u Gornjem Milanovcu pobedio sa 2:0 ekipu Zlatibora, strelci su bili Mbungua u 16. i Katanić u 64. minutu utakmice.

U toku je utakmica između TSC-a i Partizana, a od 19 časova sastaće se Crvena zvezda i Rad.