0
Evroliga

SUNOVRAT FENERA SE NASTAVLJA: Četvrti poraz u nizu za Igora Kokoškova, Valensija slavila u Istanbulu (VIDEO)

Objavljeno: 27.11.20 u 20:45

U 11. kolu Evrolige košarkaši Valensije su pobedili Fenerbahče u ‘Ulker areni’ rezultatom 90:86.

Meč u Istanbulu bio je veoma dramatičan, ali na kraju je španski tim odneo trijumf, dok je ekipa Igora Kokoškova zabeležila novi, četvrti poraz u nizu.

Na početku smo gledali egal i potpuno izjednačen susret u celoj prvoj i polovini druge četvrtine.

Onda je usledila serija Fenera, pre svega na krilima Dešona Pjera i Bobija Diksona koji su doprineli da razlika na poluvremenu bude dvocifrena – 43:33.

Međutim, Valensija to neutrališe odmah na startu treće deonice serijom 10:0 poenima Nikole Kalinića, Bojana Dubljevića i Sama van Rosoma za 43:43.

Od tog momenta smo ponovo gledali rezultatsku ‘klackalicu’, sve do sredine poslednje četvrtine.

Danilo Bartel je pogodio trojku za 73:73, a od tog momenta trojica igrača su napravila razliku.

Najpre Kremen Prepelič sa dve uzastopne trojke, potom Bojan Dubljević fantastičnim zatvaranjem svog reketa i kontrolom skoka, a onda i sjajni Sam van Rosom.

Bek Valensije je dao sve poene svoje ekipe u poslednjih minut, osam vezanih i bio ključan za trijumf tima Haimea Ponsernaua.