0

PREMIJER LIGA: VAR je bio protiv Čelsija, ‘đavoli’ osvojili London! (VIDEO)

Objavljeno: 17.02.20 u 23:05

Derbi 26. kola engleske Premijer lige pripao je Mančester junajtedu koji je sa 2:0 (1:0) savladao Čelsi u Londonu.

Da se odmah razumemo, sve bi bilo drugačije da je Hari Megvajer u prvom poluvremenu dobio crveni karton, za koji mnogi smatraju da je trebalo biti dodeljen. Ovako, umesto prednosti za Čelsi, Junajted je poveo u smiraj prvog poluvremena.

Aron van Bisaka je odlično centrirao sa desne strane, a Entoni Marsijal dobro skočio i loptu skrenuo u mrežu Čelsija. Bio je to prvi šok za domaće navijače ove večeri.

Na početku drugog dela Čelsi je bio ofanzivan i ubrzo je stigao do gola, ali se VAR tada prvi puta javio i poništio pogodak Kurta Zume. Razlog – prekršaj Cezara Aspilikete nad Brendonom Vilijamsom.

Odgovor Mančester stigao je preko Bruna Fernandeša koji je najpre pogodio stativu iz slobodnog udarca, a zatim i idealno iz kornera pogodio u glavu Megvajera koji je duplirao vođstvo gostiju.

View this post on Instagram

A post shared by HOTSPORT (@_hotsport) on

Čelsi je bio dotučen, iako je još nekoliko puta zapretio i uspeo još jednom za smesti loptu iza leđa Davida de Hee. Međutim, ponovo VAR! Strelac Olivije Žiru je bio za dlaku najbliži golmanu Junajteda i time u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja smo videli još stativu Mejsona Maunta iz slobodnog udarca, pa i šansu Odiona Igaloa na drugoj strani, ali promene rezultata više nije bilo.