0

SERIJA A: Napoli ‘na mišiće’ do celog plena (VIDEO)

Objavljeno: 03.02.20 u 23:36

Uzbudljivo 22. kolo italijanske Serije A završeno je goleadom na Luiđi Feraris stadionu u Đenovi i pobedom Napolija nad Sampdorijom rezultatom 4:2 (2:1).

Da nas očekuje sjajan meč moglo se naslutiti već posle prvih 25 minuta, kada je palo čak tri pogotka. Poljska kombinacija donela je Napoliju prednost dok još publika nije ni zauzela svoja mesta. Pjotr Zelinski je centrirao, a Arkadijuš Milik pogodio glavom.

Prednost je duplirao Elif Elmas, posle kornera i dodavanja Di Lorenca. Prvi gol Makedonca turskog porekla u dresu tima sa San Paola.

Ipak, prekaljeni Fabio Kvaljarela je fantastičnim pogotkom iz voleja u 25. minutu smanjio zaostatak Sampe.

Na nove pogotke čekalo se do 70. minuta. Kvaljarela je tada bio oboren, a VAR potvrdio da je to penal. Izveo ga je Manolo Gabijadini i rezultat je bio poravnat.

Međutim, na scenu je stupio Nemac Deme, koji je odbitak od šuta Lorenca Insinjea smestio u mređu Đenovljana za novo vođstvo Napolija.

U osmom minutu nadoknade trijumf gostiju sa juga Italije samo je potvrdio Dris Mertens za konačnih: Sampdorija – Napoli 2:4 (1:2).