0

STRELJAŠTVO: Teodora šesta u Minhenu

Objavljeno: 22.01.20 u 15:30

Reprezentativka Srbije Teodora Vukojević osvojila je šesto mesto u takmičenju juniorki puškom prvog dana tradicionalnog mitinga vazdušnim oružjem „ H end N kup“ u Minhenu.

Vukojevićeva je u kvalifikacijama „ubila“ odličnih 632,2 kruga i tako za 2,6 krugova popravila državni juniorski rekord Kristine Lazarević iz 2018.

U finalu, u koje je ušla sa druge pozicije, je vodila veliku borbu sa rivalkama iz šest zemalja (samo je Kina imala dve predstavnice među osam najboljih) i na kraju završila na šestoj poziciji.

Srbiju su predstavljale još dve juniorke. Marija Kolarević je osvojila deseto mesto. Od plasmana u finale delilo ju je 0,4 kruga. Marija Malić je zauzela 45. poziciju.

Najuspešniji srpski strelac u takmičenju juniora bio je Aleksa Mitrović, koji se plasirao na 17.mesto. Đorđe Savić je završio na 22, a Marko Ivanović na 45.poziciji.

Kao i obično, u svakoj disciplini turnira u Minhenu, najkvalitetnijeg mitinga ovog tipa u svetu, biće održana po dva takmičenja. Juniori i juniorke sutra izlaze ponovo na vatrenu liniju.

Današnjim plasmanom Vukojevićeva je nastavila seriju finala u Minhenu, jer prošle godine se oba dana plasirala među osam najboljih. Prvog dana je, kao i danas, zauzela šesto, a drugog četvrto mesto.

Od petka do nedelje na programu su seniorska nadmetanja.

Vazdušna puška, juniorke: 1. Zeru Vang (Kina) 252,9, 2. Ester Deneš (Mađarska) 250,0, 3. Džuli Paulsen Johansen (Norveška) 227,3… 6. Teodora Vukojević 165,7…Kvalifikacije: 1. Vang 632,9, 2. Vukojević 632,3… 10. Marija Kolarević 625,1… 45.Marija Malić 619,2…

Vazdušna puška, juniori: 1. Zalan Pekler (Mađarska) 251,3, 2.Petrin Martin (Italija) 250,4, 3. Viktor Kiš (Mađarska) 227,3…Kvalifikacije: 1. Pekler 629,8…17. Aleksa Mitrović 622,0… 22. Đorđe Savić 620,4… 45. Marko Ivanović 615,8…