0
Auto Moto

MOTO GP: Markes pokorio i Australiju, Petrućijev ‘katapult’ završio bez posledica!

Objavljeno: 27.10.19 u 10:07

Španac Mark Markes pobednik je trke za Veliku nagradu Australije koja je ovog jutra vožena na Filip Ostrvima.

Tokom većeg dela trke gledali smo dvoboj Markesa na Hondi i Maverika Vinjalesa na Jamahi. Vinjales je vodio tokom većeg dela trke, ali ga je Markes pretekao u poslednjem krugu, da bi potom Vinjales pao u pokušaju da uzvrati poziciju.

Markes je stigao do 11. pobede u sezoni, a ukupno 55. u Moto GP. Na drugom mestu završio je Kali Kračlou na Hondi, a na trećem Džek Miler sa Dukatijem.

Italijan Valentino Rosi ušao je u istoriju jer je odvezao svoju 400. trku u karijeri.

Trku je obeležio i incident na početku kada je Italijan Danilo Petrući na Dukatiju poleteo u vazduh katapultiravši sebe iz sedišta i udarivši u motor Fabia Kvartarara, zbog čega su obojica završili van staze, ali srećom, bez većih povreda.

U generalnom plasmanu vodi Markez sa 375 poena ispred vozača Dukatija Italijana Andreje Dovisioza na Dukatiju sa 240 i Španca Aleksa Rinsa na Suzukiju sa 183 bodova.

Sledeća trka se vozi 3.novembra na pisti Sepang za Veliku nagradu Malezije.