0

SERIJA A: Parma zaboravila ‘ukus pobede’, Lacio je danas podbacio!

Objavljeno: 05.05.19 u 17:21

Goleada u popodnevnim mečevima nedeljnog programa 35. kola Serije A.

Lacio je vodio, ali nije uspeo da pobedi protiv sve bolje Atalante, Parma i Sampdorija su uz goleadu podelili bodove, a Sasuolo i Frosinone imali su svoje poluvreme u remiju 2:2.

Lacio – Atalanta 1:3

Lacio je poveo već u trećem minutu golom Marka Parola, primio je odličan pas u šesnaestecu i izašao sam pred golmana gostiju za 1:0. Duvan Zapata je već u 22. minutu poravnao rezultat Remo Freluer pronašao je Duvan Zapatu, a on je na odličan način završio akciju udarcem u levi donji ugao, a Tomas Strakoša je mogao samo pogledom da isprati loptu. Nakon odbitka Timoti Kastanje na prvu pokušava i uspeva da savlada golmana gostiju za preokret Atalante i 1:2. Berat Djimsiti je nadskočio odbranu u petercu u 76. minutu i odlično glavom zabio u levu stranu gola za konačnih 1:3.

Parma – Sampdorija 3:3

Peti remi u isto toliko mečeva za Parmu i treća utakmica bez pobede za Sampdoriju. Bruno Alves je već u 2. minutu na asistenciju Žervinja savladao Audera. Kvagljarela je uspeo sa bele tačke u 28. minutu da poravna rezultat, a 10. minuta kasnije gosti dolaze i do vođstva, strelac je bio Defrel. Fabio Kvagljarela upisao se u strelce ponovo u 61, minutu za novu prednost gostiju od 3:1, a Kučka je sa penala u 67. minutu smanjio na 2:3, a potom je Kučka asistirao Bastoni za 3:3. Ušli smo u jako nervoznu završnicu i na kraju su obe ekipe završile sa desetoricom u polju. Kolej ostavio Sampdoriju sa igračem manje u 88. minnutu a dva minuta kasnije priključio mu se i Juraj Kučka.

Sasuolo – Frosinone 2:2

Prvo poluvreme pripalo je u potpunosti gostima, dok su glavnu reč u drugom vodili domaći igrači. Povela je ekipa Frosinonea već u osmom minutu golom Paola Samarka, a Luka Paganini je u 36. povisio na 0:2. Ferari je u 66. minutu na asistenciju Rožerija smanjio na 1:2, a Babakar je u 77 poravnao na 2:2.