0
Evroliga

EVROLIGA: Drama u Moskvi, CSKA slomio Fenerbahče trojkom Higinsa

Objavljeno: 21.03.19 u 20:05

U veoma tvrdoj utakmici 28. kola Evrolige, CSKA je u Moskvi savladao Fenerbahče rezultatom 70:68.

Pogled na tabelu pre ovog kola jasno je ukazao na to da bi duel CSKA i Fenera mogao, ali ne i nužno, da odredi prvoplasiranog na kraju ligaškog dela Evrolige. Da je Fenerbahče pobedio, to bi bilo to, ovako, Moskovljani još uvek imaju šansu jer su danas slavili sa 70:68.

Meč je bio na mali broj poena, a posle početnog vođstva gostiju i čak osam poena razlike u drugoj deonici, ‘Armejci’ su odgovorili pred kraj poluvremena i na velikoj pauzi imali pola koša prednosti.

Potom su oni bili ti koji su u trećoj deonici imali sedam poena viška, ali je Fenerbahče u poslednjih 10 minuta i to sustigao, tako da se u poslednji minut ušlo u potpunom egalu.

Ključnu razliku je napravila trojka Korija Higinsa na 25 sekundi pre kraja, kojim je CSKA poveo sa 68:65 i u penal završnici meč je pripao ‘Armejcima’.

Najefikasniji na meču bio je Nikola Kalinić sa 17 poena, 15 je ubacio Ali Mohamed, a Jan Veseli je ubacio 10. U pobedničkom taboru su samo dvojica bila dvocifrena, Vil Klajburn sa 16 i Kori Higins sa 15 postignutih poena.