Evrokup

Kosarka EuroCup season 2018-2019 Crvena Zvezda v Unicaja Malaga Beograd, 02.05.2019. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

EVROKUP: Stotka za kraj – crveno-beli oproštaj od Evrope u velikom stilu!

Objavljeno: 05.02.19 u 20:39

Crvena zvezda pobedila je Unikahu pred oko 1000 navijača u pioniru. Crvena zvezda prešla je stotku i slavila sa 105:89.

Iako bez rezultatskog značaja, ovaj meč pripao je Crvenoj zvezdi, domaći košarkaši u poslednjem meču u Evropi ginuli su za svaku loptu. Odličnu igru predvodili su rezervisti Nemanja Nenadić i Dejan Davidovac. Njihova odlična igra donela je prevagu u drugoj četvrtini, deonici koju je Zvezda dobila sa 31:14.

Kosarka EuroCup season 2018-2019
Crvena Zvezda v Unicaja Malaga
Beograd, 02.05.2019.

Crvena zvezda je bolje otvorila prvu deonicu. Sa dva brza koša crveno beli uspostavili su početnu inicijativu, a nakon toga usledila je greška Reglanda i preokret Unikahe. Gosti su nakon uvodnog vođstva Zvezde napravili seriju 11:2. U nastavku četvrtine viđena je rezultatska klackalica, Unikaha je imala prednost zahvaljujući Vilčeru koji je pogodio tri trojke u prvoj deonici. Sa druge strane Regland je bio odličan u odbrani sa dve krađe.

Izabranici Milana Tomića su sredinom druge deonice vodili sa 6 poena prednosti, dok su gosti svoju priliku tražili preko šuteva sa distanci. Dve trojke Nenadića koji je ušao sa klupe, poeni sa linije za slobodna bacanja doneli su Crvenoj zvezdi prednost od šest poena, a trener gostiju tražio je tajm-aut. Davidovac je na dva minuta pre kraja deonice pošao na prodor, postigao poene i sa linije za slobodna bacanja podigao prednost Zvezde na 8 poena, to je bio njegov deseti poen bez promašaja. Trojkom Simanića Crvena zvezda podigla je prednost na 13, a trećom ukradenom loptom Reglend podiže na 15 poena Dosta grešaka Unikahe u završnici četvrtine donele su prednost Crvenoj zvezdi od 57:41 na kraju poluvremena.

Gde je stala, tu je i nastavila Crvena zvezda, izabranici Milana Tomića igrali su dobro u odbrani, odlično u napadu i prednost crveno-belih samo je rasla. Nije Špancima pomogao ni Kajl Vilčer koji nije mogao da promaši iz igre. Igra u trećoj deonici bila je dosta izjednačena i ta četvrtina završena je rezultatom 24:24.

Crveno-beli su zakočili u poslednjoj deonici i dozvolili Malagi da se na četri minuta pre kraja spusti ponovo na osam poena. Crvena zvezda je do kraja igrala strpljivo u napadu i iskoristila greške protivnika. U poslednji minut ušli su domaći košarkaši sa 14 poena prednosti.

CRVENA ZVEZDA – UNIKAHA 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24)
Dvorana: Aleksandar Nikolić.
Sudije: Fernando Roka, Sefi Šemeš, Robert Viklicki.

CRVENA ZVEZDA: Reglend 17, Ranadov, Perperoglu 13, Davidovac 16, Nenadić 13, Faje 7, Beron 11, Dobrić 10, Ristić, Simanić 9, Cirbes. Odžo 9.

UNIKAHA: Lesor 9, Milosavljević 9, Roberts 5, Salin 6, Vilčer 18, Boatrajt 8, Dijaz 7, Okoua, Fernandez 14, Stilma, Šermadini 7, Vascinski6.