SERIJA A: Napoli rutinski, Sampdorija bez postignutog gola nakon dužeg vremena

Objavljeno: 02.02.19 u 20:18

Rezultatom 3:0 Napoli je porazio svog rivala danas na stadionu ‘San Paolo’.

Veliki deo posla domaćin je odradio već sredinom prvog poluvremena.

Posle nekoliko porpuštenih, izglednih prilika, igrači Napolija su u razmaku od svega minut dvaput zatresli mrežu gostiju. U 25. minutu izuzetno brz i tečan napad, dugom loptom upošljen je Hose Kaljehon na desnoj strani, a Španac je odlično centrirao po zemlji ka Arkadijušu Miliku koji je doneo prednost Napoliju.

Samo minut kasnije, Lorenco Insinje povisuje na 2:0. Kaljehon je opet odlično dodao, ali je ovoga puta lopta udarila jednog igrača Sampdorije pre nego što je došla do italijanskog napadača, a Insinje je po okretu veoma preciznim udarcem matirao golmana gostiju.

I definitivno je tačku na ovaj meč stavio Simone Verdi u 89. minutu sa bele tačke. Zjelinski je utrčavao sa desne strane i pokušao da udarcem iz velike udaljenosti stavi na muke Audera, ali se štoper Sampdorije isprečio i odigrao rukom u svom kaznenom. Verdi je rutinski savladao Audera sa 11 metara.