0
Evroliga

EL: Desetkovani Fener razbio PAO, Kalinićeva utakmica sezone (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.18 u 23:57

Odigrana su poslednja dva meča 11. kola Evrlige, a Fenerbahče je kao gost demolirao Panatinaikos u Atini 81:69.

Atina je dočekala svog ‘kralja’ Željka Obradovića i on je uspeo ponovo da je pokori. Iako je u prestonicu Grčke došao bez tri veoma važna igrača Mahmutglua, Duverioglua i Enisa.

Fener je vodio većim delom utakmice, ali je preloman trenutak bila poslednja četvrtina u kojoj su ‘kanarinci’ stigli do 16 poena prednosti 79:63. Fenomenalan je bio srpski reprezentativac Nikola Kalinić koji je za 32 minuta ubacio 18 poena, imao je četiri skoka i četiri asistencije. Šut za tri poena mu je bio fenomenalan 4-5. Pratio ga je nekadašnji centarski par Partizana Lovernj i Veseli koji su ubacii 16, odnosno 15 poena. Kod PAO-a se istakao Kalates sa 14 poena. Marko Gudurić je igrao 16 minuta i ubacio je sedam poena.

CSKA iz Moskve je doživeo drugi poraz zaredom u gostima, ovoga puta od Baskonije 76:73. Baskijci su slavili u neizvesnoj završnici. Špance je do pobede vodio Pojrije sa 18 poena, dok je Šengelija dodao 15 koševa. Kod CSKA je Piters ubacio 20 poena, a Higins 17.