0

PREMIJER LIGA: Prštalo na ‘teatru snova’, ‘vukovi’ sapleli Čelsi (VIDEO)

Objavljeno: 05.12.18 u 22:55

Ko u kladionici voli da igra igru ‘gol-gol’, večeras je mogao da zaradi, jer svaka od 12 ekipa večeras postigla gol u engleskoj Premijer ligi.

Kompletirano je vanredno 15. kolo Premijer lige, a veliki derbi odigran je na ‘Old trafordu’ između Mančester junajteda i Arsenala. I očekivano, gledali smo fantastičnu utakmicu.

Golovi su na ovom meču padali u talasima, kada je Arsenal postizao vodeće pogotke, Mančester je munjevito odgovarao na drugoj strani.

Tako je u 27. minutu Mustafi doveo ‘tobdžije’ u vođstvo, a već tri minuta kasnije Marsijal je poravnao na 1:1.

Slična situacija i sredinom drugog poluvremena. Lakazet je spretno poslao loptu iza De Hee u 68. minutu, a ekspresno, par sekundi po kretanju sa centra, Lingard je izjednačio na 2:2 i doneo radost navijačima na ‘Old trafordu’.

Liverpul je gubio od Barnlija od 54. minuta golom Korka, ali je usledio veliki preokret preko Milnera, Firmina i u nadoknadi Šaćirija za krajnjih 1:3.

Slična situacija, samo u obrnutom smeru, desila se u meču između Vulverhemptona i Čelsija. ‘Plavci’ su poveli u 18. minutu preko Loftus Čika, ali je ‘iz dvojke’ utakmica otišla u ‘keca’ u drugom poluvremenu.

‘Vukovi’ su za četiri minuta preokrenuli rezultat i to preko Himeneza u 59. i Jote u 63. minutu meča.

Trijumf je ostvario i Totenhem nad Sautemptonom rezultatom 3:1, rezultatima 1:1 remizirali su Everton i Njukasl, kao i Fulam i Lester, uz asistenciju za gol kapitena domaćih Aleksandra Mitrovića.