EVROLIGA: Ni perfektni Šved nije pomogao Himkiju protiv Žoca, fenomenalni Nikola Milutinov!

Objavljeno: 17.10.18 u 22:52

Srpski centar je bio najbolji u pobedi Olimpijakosa nad Baskonijom u Vitoriji.

Za pola sata igre je Milutinov ostvario dabl-dabl, 23 poena i 11 skokova.

Grčka ekipa je odlično otvorila meč na gostujućem parketu i došla do dvocifrene prednosti već u prvom poluvremenu. Olimpijakos je imao plus 11 na pauzi, a u trećoj deonici je vođstvo i dalje raslo. Dosta bolja igra Baskonije usledila je u završnici, čak je došlo i do neizvesnosti u poslednjih par minuta, ali su crveno-beli zadržali prednost.

Sjajan je bio Aleksej Šved ove večeri protiv Fenerbahčea, ubacio je 26 poena, pogodio čak sedam trojki, ali nije bilo dovoljno. Fenerbahče je timski odigrao dosta bolje, raznovrsnot u napadu ogleda se kroz poenterski učinak. Meli je ubacio 16 poena, Dikson i Datome po 14, Slukas 13, Veseli 12… Na kraju je rezultat bio 93:85 za Turke.