0

PREMIJER LIGA: Lester ‘sapleo’ Junajted, slavlje u plavom delu Mančestera (VIDEO)

Objavljeno: 23.12.17 u 22:50

U poslednjem meču 19. kola Premijer lige Mančester junajted je u poslednjim sekundama meča izgubio dva boda protiv Lestera 2:2 (1:1) i pomogao ‘komšijama’ da polako počnu sa otvaranjem šampanjca.

Sekunde su delile Junajted o nastavku sna zvanom ‘titula’, ali Megvajer bio brži od sudijskog zvižduka – 2:2.

Bila je ovo veoma zanimljiva utakmica u kojoj je Smoling već u 2. minutu imao šansu, ali je šutirao preko gola. Samo tri minuta kasnije šutirao je Lingard, ali je Šmajhel bio na mestu. U 27. minutu prva šansa za ‘lisice’ i gol. Sjajna kombinacija Vardija i Mareza, a engleski centarfor je pogodio za 1:0. Mančester se nije predavao i u 40. minutu je Mata izjednačio na 1:1.

Drugo poluvreme je počelo šansom za Fuksa, a sa druge strane je uzvratio Marsijal. U 60. minutu Junajted je stigao do preokreta, ponovo je gol postigao Mata – 1:2. U 74. minutu se činilo da će četa Žozea Murinja sačuvati prednost, jer je Amerti dobio crveni karton, to jest drugi žuti. Ipak, u 94. minutu Megvajer postigao lep pogodak za konačnih 2:2 i najverovatnije šampionsku titulu Mančester sitija.